reklama
 

Společnost C&A; zákazníkům prodává cenově velice dostupnou módu a cílí na muže, ženy, děti všech věkových kategorií. Díky širokému spektru módních kousků naplní u nenáročných zákazníků veškeré potřeby v oblasti oblékání.

Historie

Bratři Clemense a Auguste Brenninkmeijerové, jejichž předci putovali Evropou jako prodejci textilu, založili v roce 1841 v Sneeku (Frísko) společnost C&A. Název firmy je tvořen počátečními písmeny křestních jmen bratrů. Oba podnikatelé si předsevzali jasnou a jednoduchou strategii, která se ihned ujala a prosadila jejich obchod s oblečením.
Cílem bylo vytvořit takovou kolekci, která bude levná, na svou cenu kvalitní, ve standardních velikostech a pro širokou veřejnost. Chtěli svými módními kousky oslovit co nejvíce zákazníků a rozšířit pobočky dále do světa. V Nizozemí díky jejich snadné obchodní strategii, pečlivosti a preciznosti, pomalu rostla síť poboček. Další generace rozšířila pobočky i za hranice státu do Německa, kde byl první obchod otevřen v roce 1911 v Berlíně. Následně byly otevřeny pobočky v Anglii a na počátku šedesátých let firma expandovala do Belgie, Francie a Švýcarska. V současné době má pobočky i v Číně, Brazílii a Mexiku.
Zajímavostí je, že funguje stále jako rodinný podnik. V České republice naleznete pobočky v téměř každém větším městě. Společnost je zastoupena ve 21 zemích Evropy, kde čítá přes 1500 poboček a zaměstnává přes 37 000 osob. Nejhustší síť poboček je zastoupena v Německu, následně v Nizozemí, Rakousku a Belgii. Sídlo společnosti je situováno v současné době v německém Düsseldorfu.

O značce

Společnost C&A; se vždy snažila vycítit dobu a jít s módními hity. Pro zákazníky navrhuje oblečení dle nejnovějších trendů, vycítit, co zákazníci chtějí, co se v oblasti střihů, barev a kombinací jednotlivých kusů oblečení týče. Dokonce v šedesátých letech masivně propagovala minisukně a bikiny, i když zprvu tyto modely způsobovaly pohoršení. Designéři tento trend přijali za svůj a mnohdy se snaží předběhnout dobu a zpřístupnit zákazníkům neobvyklou módu s co nejmenšími náklady. Móda pro celou rodinu je hlavní premisou společnosti. Na své si přijdou skutečně všichni její členové a při návštěvě obchodu je možné zakoupit oblečení od klasických střihů na společenské události, do divadel, do kina, do zaměstnání, ale také na večírek, na cvičení nebo k moři či na hory. Žádný jiný obchod s konfekčním zbožím nenabízí tak široké spektrum oblečení pro všechny věkové kategorie jako právě C&A.
Některé své výrobky označuje symbolem bio bavlny a zákazníkům poskytuje celé kolekce zhotovené z certifikované bio bavlny.

Kolekce

C&A svým zákazníkům při nákupech nabízí kolekce Angelo Litrico, Canda, Clockhouse, Here&There, Palomino, Rodeo, Westbury, Yessica, Yessica Pure, and Your Sixth Sense. K dostání jsou také nadměrné velikosti v obchodech s označením XL. Jednotlivé pobočky se liší v prodeji kolekcí v závislosti na své velikosti. Ty malé zákazníkům neposkytují zpravidla vybavení na lyžování a Yessica Pure, která se specializuje na ryze společenské oděvy.
Z dámských kolekcí si mohou zákaznice vybrat klasický módní městský styl, jenž představuje kolekce Yessica. Vkusné oblečení, které je vhodné do kanceláře a formálnějšího prostředí nabízí kolekce Canda a více formální a společenské je k dostání v kolekci Yessica Pure. Sportovní kolekce Rodeo se specializuje na sezónní oblečení, a to zejména na lyžování, sportovní spodní prádlo a oblečení na běhání.
V pánské kolekci je prezentováno běžné oblečení v kolekci Angelo Litrico. Formální oblečení je zastoupeno kolekcí Westbury, a to i v té luxusnější variantě. I zde zastupuje sportovní odvětví kolekce Rodeo. K dostání je také kolekce XL.
Pro mladé muže a ženy do 25 let vytvořila společnost speciální kolekci Clockhouse, která se specializuje na mladou módu od streetové až po společenské oblečení.
Dětské kolekce pro malé chlapce a dívky jsou skryty pod názvem Palomino, pro starší děti je určena kolekce Here&There. Miminka mají také svoji kolekci, která nese název Baby club.
U všech výše zmíněných kolekcí jsou k dostání doplňky (šály, šátky, brýle, pásky), boty i spodní prádlo. Ty navazují na smysl celé kolekce a zákazník má možnost zvolit jakýkoli doplněk tak, aby mu vyhovoval k vybranému oblečení.
Nenároční zákazníci, kteří mají rádi moderní oblečení na jednu sezónu, si v C&A přijdou na své. Díky široké síti prodejen za svými nákupy nemusí příliš dlouho cestovat. V České republice naleznete přes 40 poboček.

Související články

reklama
reklama
reklama