reklama

Sítě proti hmyzu. Zbavte se protivných komárů!

Sítě proti hmyzu vás zbaví otravných komárů, který bude po vydatných deštích opravdu hodně.

Foto: Profimedia.cz

Nejen v létě, ale už na jaře, když je dostatek vlhkosti a tepla, se do našich obydlí hrnou otravní komáři. Nechcete-li válčit s repelenty a neviditelnými bariérami v podobě přístrojů do zásuvky, pořiďte si sítě proti hmyzu. Podívejte se, jaké jsou dnes možnosti.

Komáry přitahuje světlo, proto po západu slunce, kdy naše okna září, jsou pro ně domy lákadlem. Sítě proti hmyzu zabrání nechtěné návštěvě. Zvažte, jaký typ potřebujete a vyražte na nákup. Investice litovat rozhodně nebudete. V nabídce jsou ochrany na atypická okna, posuvné zábrany nebo rolovací sítě do francouzských oken.

Pevné sítě

Nejde o žádnou novinku, ale účinnou zábranu, jak zamezit komárům a jinému hmyzu, aby braly váš dům útokem. Jde o síť, která se nainstaluje na vnější část okna, tedy do okenního otvoru. Jistě znáte rámy se síťovinou, které se připevňovaly pomocí hřebíků, dnes to jde mnohem snadnějii.

Existují typy s límcem (přesně zapadnou do rámu okna) nebo bez lemu, které se do okna zacvaknou plastovými či kovovými oky. Instalace je jednoduchá. Rám přiložíte do okna a za těsnící gumu zacvaknete již zmiňovaná oka.

Velkou výhodou je dobrá údržba, chcete-li rám zbavit prachu, stačí ho vyndat, vysprchovat a za pár minut je zpátky na svém místě.

Myslete i na dveře

Hmyz si najde cestu všude. Dnes jsou hitem velká francouzská okna, která potřebují ochranu proti komárům stejně, jako všechna ostatní. Dveře na terasu se dají chránit speciálními sítěmi, které se instalují do rámu, získáte tak druhé dveřní křídlo, držící na magnetech. Vzniknou vám pohodlné "lítačky", které se za vámi okamžitě zaklapnou.

Čtěte také: Jak se zbavit mravenců?: Babské rady a tipy čtenářů

Otevírací dveře jsou nevýhodné pro velká francouzská okna s venkovními roletami. Netvrdíme, že to nejde kombinovat, ale už je o něco pracnější vytáhnout v parném letním dni roletu, která byt chrání před přehřátím, abychom otevřeli rámovou síť a mohli tak projít na zahradu.

Rolujte a posouvejte

Rolovat se dá všemi směry, vertikálně nebo horizontálně. Sítě se hůře montují, protože vyžadují instalaci vodícího kastlíku a dalších prvků, které celý systém v okně podrží. Je to podobný systém, jako u interiérové rolety, jen se vyrábí z odolnějšího materiálu. Síť se pohubuje ve vodících lištách umístěných po stranách okna nebo dveří.

Problém nastává, pokud otvíráme dveře směrem tam, kde je nainstalovaná roleta. Před každým procházením, je nutné síť vytáhnout, abychom otevřeli a prošli na terasu či balkon.

Novinkou jsou i posuvné rámy, které se nainstalují do lišt a jednoduchým pohybem si síťové dveře odsunete na jednu nebo na druhou stranu. Záleží, jaký směr si zvolíte.

Za málo peněz, více komplikací

Existuje celá řada systémů, které se nalepí na suchý zip, umístěného na obvodu okna, ale ve většině případů se vám bude vše odtrhávat a celá síť nebude tak stoprocentně účinná.

Závěrem...

Sítě se vyrábějí do každého druhu oken i dveří. Ani atypická okna nejsou problémem, jen počítejte s tím, že si budete muset více připlatit. Na výběr bývá několik barevných variant, nejčastěji však černá, bílá a hnědá. Méně nápadně paradoxně působí tmavé rámy, které opticky splynou s exteriérem. Při instalaci dohlédněte na to, aby bylo zaměření prováděno pečlivě.

Jak své obydlí chráníte před komáry vy? Máte nějaké zajímavé rady a tipy? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete nový nábytek? Patinujte ten starý!

Praktické rady a tipy: Jak se chovat při a po povodni?

Debilní kecy učitelek: Co říkala ta vaše?

 

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama