reklama
 

Interiér v roce 2013? Modrá barva a přírodní materiál!

Chcete letos překopat celý interiér a jít s dobou? Buďte moderní a použijte modrou barvu, přírodní materiál a hravé osvětlení!

Foto: ISIFA/Thinstock

Podívejte se s námi na trendy pro rok 2013 v oblasti interiéru a bydlení. Každým rokem probíhá z jara řada výstav a veletrhů nábytku a interiéru a jedním z nich je i veletrh IMM cologne, který jste mohli navštívit v Kolíně nad Rýnem už v lednu.

Letos trendy v doplňcích do bytu září v barvách modré, která je barvou uklidňující a příjemnou na pohled. Pojďte s námi proplout novinkami v oblasti vybavení interiéru pro rok 2013.

Modrá je dobrá, už je to tak

Pro rok 2013 vévodí všem barvám právě odstíny modré. Velmi oblíbenou kombinací se stává pastelová přehlídka spojená s odstíny šedé a hnědožluté. Většina lidí má ráda modrou a možná právě proto, se stala oblíbenou barvou návrhářů a designérů pro tento rok. Modrou barvu najdete na čalouněném nábytku, kobercích i v doplňcích.

Grafosklo: Podívejte se, jak využít tento HIT v interiéru >>

Když se podíváme na výklad barev tak zjistíme, že modrá barva podmiňuje uspořádanost a navozuje pocit relaxace a vyrovnanosti. Měla by se používat v interiérech, kde chceme dosáhnout větší produktivity a zároveň odpočívat. Podle studií  je vhodnou barvou pro lidi s vysokým tlakem, kdy snad dokáže uklidňovat pulz.

Barvy v bytě jsou pro rok 2013 velmi důležité a právě modrá hraje prim v kombinaci s křiklavými i neutrálními barvami. Modrou barvu v obchodech s nábytkem a vybavením do bytu najdeme i na skleněných lustrech, keramice i doplňkové textilii. Řiďte se instinktem, který většina z nás má. Do světlého prostoru volte tmavší odstíny modré, jakými je královská modř spolu se zlatavými doplňky či v kombinaci s hořčicově žlutou. Tmavší interiér provzdušní tyrkysová modrá a odstíny pastelové modře.

Příroda navodí pocit klidu

Přírodní materiály jsou top pro interiér už minimálně rok zpátky, ale i tento rok, se snaží designéři vracet k přírodě a surovému dřevu jako takovému. Investujte peníze a pořiďte si kvalitní dřevěné podlahy či nábytek. Letos radí designéři sáhnout po neopracovaném materiálu a hlavně nebarveném. Dřevo frčí prostě všude a když říkám všude, tak myslím od podlahy, přes stěnu až na strop, ale jak se říká všeho s mírou a vkusem.

Originální interiér zaručí kombinace různých povrchů a přírodních barev. Chcete-li přesto dodat vašemu bytu dřevěný nádech a nedostává se vám peněz, nebojte se sáhnout po tapetách se vzorem dřeva. V kurzu jsou i lněné textilie či pletené vzory na židlích a polštářích.

Chcete krásný byt? Hrajte si se světly!

Světla doplňují celý ráz prostoru, proto dobře vybírejte, jaký tip osvětlení interiéru zvolíte. Industriální vzhled bytu podtrhnou volně zavěšené žárovky, kterým efekt dodávají různě barevné šňůry k zavěšení. Vedle tohoto typu osvětlení najdete i neobvyklé tvary a křiklavé barvy stolních lamp. Do moderního bytu sáhněte po skleněných lustrech. Sklo podtrhuje přirozenost a krásu přírodního materiálu, který máme nejen na podlaze,ale také v podobě vkusného nábytku.

Barevné spotřebiče pro veselé vaření: Vyžeňte nudu z kuchyně >>

Pokud bychom chtěli interiér pro rok 2013 shrnout jen do několika slov, pak tedy vybavte svůj moderní byt sklem, přírodním materiálem, modrou barvou, jednoduchými a zároveň barevnými světly a pleteným vzorem. Váš dům bude útulný, uklidňující a hlavně půjdete s trendy v oblasti moderního bydlení 2013.

Mohlo by vás zajímat:

Tipy na domácí fontány: Relax i dekorace v jednom

Solíte hodně a rádi? V tomhle hotelu budeme jako doma!

Práci nehledá, živím ho já. Jak to změnit?

 

 

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama