reklama

Solíte hodně a rádi? V tomhle hotelu budeme jako doma!

Bílou poušť Salar de Uyuni bychom našli v bolívijských Andách a pro svou záři je prý viditelná z vesmíru. Nachází se na ní obrovské zásoby soli a také jeden nevelký, o to víc ale unikátní hotýlek.

Foto: Profimedia.cz

Zajímavosti Salar de Uyuni

Jedním z nejkrásnějších zážitků je pak odraz oblohy nebo východu slunce v tenké vrstvě vody, která některá místa pouště pokrývá.

Uprostřed pouště se z nekonečné roviny tyčí Isla Incahuasi - vulkanická skála, s obrovským množstvím velkých kaktusů a krásnou vyhlídkou.

Jednou ročně dochází na Salaru de Uyuni k záplavám[a tato solná pláň tak zvýší svoji odrazivost - stane se tak největším přirozeným zrcadlem na světě.

Bílou poušť Salar de Uyuni bychom našli v bolívijských Andách a pro svou záři je prý viditelná z vesmíru. Nachází se na ní obrovské zásoby soli a také jeden nevelký, o to víc ale unikátní hotýlek.

Kdysi se na této pláni rozlévalo prehistorické jezero, které před 40 000 lety začalo vysychat, aby po sobě zanechalo dvě menší jezírka Poopó a Uru Uru, a také dvě solné pouště Salar de Coipasa a Salar de Uyuni. A právě druhá jmenovaná, mimochodem rozlohou 21x větší než Praha, nás dnes bude zajímat...

Prosíme, nelízejte zdi!

Ano, právě takový nápis najdete v unikátní stavbě solné pouště, jmenuje se příznačně: Palacio de Sal (Solný palác) a jde o hotel opravdu postavený ze soli. "Turisté, kteří se k nám přijedou ubytovat nebo se jen porozhlédnout, často nevěřícně šťouchají do stěn a nakonec, nikým nepozorováni, stěny i nábytek ochutnají. Proto ten nápis..." popisuje majitel unikátního hotýlku nutnost - vyvěsit na stěny hotelu upozornění: Prosíme, nelízejte zdi.

Co vás v hotelu čeká?

  • 16 pokojů (8 dvoulůžkových pokojů a 8 jednolůžek), postavené ve stylu iglú, jen stavebním materiálem tentokrát není led, nýbrž solné bloky
  • všechny pokoje mají vlastní koupelnu, s teplou a studenou vodou a ústřední vytápění
  • stěny, stoly, židle, postele - vše ze 100% soli!
  • dokonce i jídelna je celá ze soli a připravují se v ní luxusní jídla na základě soli, ohně a jehněčího masa, ale i kuřecí speciality
  • bar a herna, kde si můžete zahrát na solném kulečníkovém stole, nebo si vychutnat teplo z krbu
  • komfort moderního hotelu zaručen

Na fotografie ze solného hotelu se podívejte ve fotogalerii výše.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Připravte byt na svátek lásky: 20 tipů pro vás

Vyžeňte moly z šatníku i ze spíže. Babské rady fungují

Ples v Opeře: Důkaz, že české celebrity nemají vkus


Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama