reklama

9 nejstrašidelnějších hotelů světa. Ubytovali byste se?

Nejstrašidelnější hotely světa. Proč je lidé tolik vyhledávají?

Foto: Žena

Strašidelné hotely můžete najít po celém světě. Jsou opředené příběhy, z kterých vás bude mrazit. Přesto je lidé velmi rádi vyhledávají. A i když vám rozum říká, že nejspíš půjde o vymyšlenou báchorku, někde v podvědomí věřit trochu budete.

Adrenalin je mocný čaroděj. Mnoho z nás si jej užívá při hororech, sledování fotek a videí, na kterých se objevují neznámé přízraky. Takovou sílu mají i příběhy hotelů. Jejich majitelé rozhodně nemají nouzi o hosty. Láká je dovolená s dobrodružstvím a šance, že i oni něco podobného spatří. Podívejte se na ty nejstrašidelnější z nich.

Dalhousie Castle - Velká Británie

Říká se, že v tomto nádherném hotelu v Edinburghu straší duch Lady Cathrin, která zemřela z nešťastné lásky. Rodiče bránili jejímu sňatku. Ona se zamkla ve věži, odmítala jídlo, pití. Následně umřela v slzách. Mstní ji prý vídají, jak prochází chodbami. Ozývá se šustění její sukně. Dokonce prý hoteloví zaměstnanci občas ucítí její dech za zády, poklepání na rameno, na nábytek nebo případně je někdo zatahá za vlasy.

Reportérka Helen Parker se vydala po stopách této záhady a strávila s kamerou v hotelu několik nocí. Její děsivý zážitek můžete vidět na následujícím videu.

Dnes je hotel proslulým místem pro zamilované páry, které se nechávají oddat na zahradě a tráví svou první svatební noc právě zde.

Parník Queen Mary - USA

Město Long Beach v Kalifornii koupilo proslulý parník Queen Mary a udělalo z něj hotel. Dříve se plavil po Severním Atlantském oceánu. Nejděsivějším místem je strojovna, kde se ozývají různé zvuky, jako by někdo klepal na potrubí.

Podle některých jde o ducha mladého námořníka, kterému se nepodařilo uniknout z ohně, a marně volal o pomoc. Někteří i na recepci spatřují podivnou dámu v bílých šatech se závojem. Parník zažíval svá nejlepší léta na oceánu mezi lety 1936-1967.

Stanley Hotel - USA

Na serveru TripAdvisor bylo také sepsáno několik hotelů, kde podle hostů nejvíce straší. Mezi nimi byl i hotel Stanley v Coloradu. Někteří zde cítí divné mrazení, proudění vzduchu, i když je všude zavřeno, jiní tvrdí, že viděli vznášející se postavy a slyší hrající si děti uprostřed noci. Dokonce tu údajně můžete potkat i ducha stavitele a majitele hotelu F. O. Stanleyho. Nejčastěji se však mluví o přízraku ženy, která umrzla ve sklepě hotelu.

Hotel zahájil provoz v roce 1909. Jeho prostory si vybrali i filmaři. Natáčel se zde horor Osvícení, kde hrál Jack Nicholson.

Grand Hyatt Hotel - Tchaj-pej

Dokonce i v moderní a nové budově může strašit. Důkazem je právě tento hotel, který stojí na místě, kde bylo původně vězení. Celou řadu mužů zde popravili a zakopali. Jejich duchové se zde potulují po chodbách, občas se ozývají výkřiky. Hotel však nenechal nic náhodě a už ve vstupní hale jsou různé amulety, aby ochránily hosty od zlých sil.

Hotel Burchianti - Itálie

Ve Florencii se můžete ubytovat v hotelu Burchianti, kde někteří hoste potvrzují, že měli pocit, jako by je někdo pozoroval, dokonce cítili dech za zády.

Náš tip: 20 důvodů, proč v létě nejezdit na dovolenou

Když vám zaklepe někdo na dveře, může to být duch mrtvé služebné, která tu v časných ranních hodinách obtěžuje hosty. Dále jsou tu prý i duchové mrtvých dětí, kteří na lidi vyskakují ze zdi a v neposlední řadě smutná žena, která se objevuje neustále v tom samém křesle v hale a plete.

Hotel Langham

Na pokoji 333 se zjevuje postava německého šlechtice, která prý umí procházet zdí. Většinu času právě tento pokoj bývá prázdný, jen odvážlivci si troufnou zde přespat.

Hotel se nachází v Londýně. Byl postavený v roce 1865. Několik let zde sídlila televizní stanice BBC. Za jednu noc zaplatíte okolo 10 000 Kč.

Skirrid Mountain Inn - Velká Británie

Hotel, který je opravdu jen pro jedince se silnými nervy. Od roku 1110 se v tomto "hostinci" věšeli odsouzení na trámu, který je hned u vchodu. Někteří hosté popisují, že v noci cítili, jak se jim kolem krku obmotává smyčka provazu. Podle svědků měli dokonce na krku viditelné stopy po dušení.

Hotel Heathman - Oregon

Jeden z hostu zde dokonce utrpěl mozkovou příhodu. Po místnosti prý létají věci, nábytek se sám zvedá a někteří lidé se začnou dusit. Nejhorší je to údajně v pokoji 703. Pokud vás tedy láká levné ubytování (3150 Kč za noc), budete potřebovat velkou odvahu.

Ballygally Castel - Irsko

V roce 1625 zde byl postavený hrad, jehož zadavatelem byl James Shaw. Za pár měsíců se mu narodila dcera, on však toužil po synovi, chtěl právoplatného dědice. Manželku i s dcerou nechal zavřít v nejvyšším patře hradu.

Neustálé výčitky manžela Isabellu vyčerpávaly a ona se rozhodla, že svůj život ukončí skokem z okna. Dodnes se podle svědku zjevuje v hotelu a pláče.

A co vy? Ubytovali byste se v některém z nich? Napište nám v diskuzi pod článkem

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Test plodnosti zdarma už tento čtvrtek

5 typů hřišťových rodičů

Knihovna v moderním interiéru. Není problémMelanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama