reklama

Test plodnosti zdarma - už tento čtvrtek!

V rámci Národního dne neplodnosti nabídne klinika asistované reprodukce IVF Cube test plodnosti pro ženy i muže zdarma. Přijít můžete 4. června 2015 od 9 do 16 hodin.

Foto: Isifa/Thinkstock

Česká gynekologická a porodnická společnost dlouhodobě varuje před odkládáním těhotenství a upozorňuje na rostoucí počet neplodných párů v ČR. Každoročně také tento problém připomíná 6. června u příležitosti Národního dne neplodnosti.

Vedle čím dál častějšího odkládání těhotenství z profesních a sociálních důvodů je problémem také omezený počet dárkyň vajíček, která jsou pro řadu žen v pokročilém věku jedinou možností jak otěhotnět. Jedním ze způsobů, kterým chtějí gynekologové a reprodukční specialisté přimět ženy, aby se touto oblastí svého zdraví začaly více zajímat, je bezplatné vyšetření plodnosti.

Vyšetření zdarma

V rámci Národního dne neplodnosti nabídnou letos kliniky test plodnosti pro ženy i muže zdarma. V Praze to bude klinika asistované reprodukce IVF Cube na adrese Evropská 423/178 v Praze 6, kam můžete přijít 4. června 2015 od 9 do 16 hodin.

„Mnozí lidé berou téma neplodnosti na lehkou váhu v naivní víře v dnešní schopnosti vědy a medicíny. Takovým evropským evergreenem dnes je, že ženy pořízení miminka odkládají kvůli kariéře a v pětatřiceti zjistí, že optimální věk dávno propásly a ani věda, na kterou spoléhaly, není zcela všemocná," upozorňuje MUDr. Hana Višňová Ph. D., vedoucí lékařka kliniky IVF Cube.

"I v případě, že si ještě neplánujete pořídit potomka, je dobré vědět, jak na tom vaše tělo je. Může dojít k odhalení rizik a zahájení případné léčby zjištěných problémů. Každý organismus je samozřejmě jedinečný, a proto každý rok nabízíme při příležitosti Národního dne neplodnosti bezplatné vyšetření žen i mužů."

Co vše zahrnuje

V rámci programu Fertility Check proběhne u žen stanovení hladiny antimülleriánského hormonu a po objednání také ultrazvuková prohlídka ve třetí den menstruačního cyklu pro spočítání antrálních folikulů. Tato vyšetření pomáhají určit ovariální rezervu, tedy potenciální schopnost ženy otěhotnět. Zdarma bude také podáno odborné vyhodnocení získaných výsledků a případné doporučení k ostatním vyšetřením. K nim patří například 3D ultrazvuk vaječníků a dělohy či vyšetření průchodnosti vejcovodů nebo štítné žlázy. U mužů zahrnuje Fertility Check vyšetření spermiogramu, který pomůže odhalit kvalitu a počet spermií dle standardů Světové zdravotnické organizace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Umělé oplodnění krok za krokem: Jak probíhá? 

Možná vyhyneme: Reprodukční strategie žen se mění!

Nemůžu mít děti: Cítím, že žiju zbytečně!

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama