reklama

6 tipů, jak kombinovat rustikální styl s modernou

Proč mít jeden styl, když se dají kombinovat? Rustikální atmosféra a moderna tvoří tým.

Foto: MOSKOR DESIGN s. r. o.

Trendy v bydlení se mění stejně rychle jako v módě. Jednou je "IN" rustikální atmosféra, jindy zazáří chladná moderna. Přinášíme 6 kroků, jak oba dva styly vhodně zkombinovat.

V současné době jsou v kurzu jednoduché a hranaté tvary nábytku, moderní spotřebiče z nerezu, velké víceúčelové prostory a tzv. "čistota", která by na vás měla dýchnout z každého koutu interiéru. Jak tento trend skloubit s příjemnou rustikální atmosférou? Podívejte se na několik tipů, která vám s tím pomohou.

Změnu může mít každý

Vůbec se neděste, že by se styl nehodil k vám do malého bytu. Je vlastně úplně jedno, jaký prostor chcete vyladit. Vždy vám pod rukama vznikne útulný a komfortní domov.

Venkovský styl je velmi univerzální, proto neurazí velký rodinný dům, garsonku ani podkrovní byt v panelovém domě. Každý si může splnit svůj sen a pustit se do rekonstrukce.

Základem je dřevo

Neděste se velkých stavebních úprav. V tomto případě stačí jen obnažit trámy nebo místo obkládání sádrokartonem sáhněte po palubkách ze smrku. Máte-li dostatek financí, rozhodně nezapomeňte na podlahu a nábytek z masivu. Pokud je rozpočet na rekonstrukci nízký, lze vybrat "umělou" variantu, která díky moderním technologiím vypadá velmi věrohodně.

Doporučujeme: Luxusní vila, kterou můžete mít i vy. Stačí vám 1 milion korun

Vinylové podlahy zachovávají texturu i strukturu dřeva a efektně imitují pravé dřevo. V kuchyni se nejčastěji používá dřevotříska, která je potažená kvalitní dýhou. Kuchyňský nábytek můžete nahradit lisovaným materiálem, ale dvířka už by měla zůstat z masivu.

Obklady jsou v módě

Cihlové domy severských zemí jsou nepřekonatelně kouzelné. Proč si tedy trochu té krásy nepřenést i domů. Ušetřit se dá při volbě pálených pásků. Nejlepší volbou je terakotový odstín. Obkládejte jen jednu stěnu či její část, jinak se prostor opticky velmi zmenší. Kdo chce opět luxusnější záležitost, jsou tu pískovcové obklady, které jsou podstatně dražší.

Nábytek budí dojem

Vybíráte-li sedací soupravu, pak by měla představovat jemnost a být v přírodních barvách. Ideálním materiálem je textil, ten působí příjemně a útulně. Zajímavou možností je holandský nábytek, který se sem dováží. Je sice z druhé ruky, ale kvalitou předčí životnost i těch nejnovějších kusů.

Zahřeje duši i tělo

Ano, řeč je o krbu. Oheň je element, který po staletí spojuje lidi. Ti kolem něj za dlouhých večerů sedávali a vyprávěli si příběhy. Nápadný doplněk by neměl chybět v žádné "venkovské chalupě". Plameny upoutají pozornost a příjemné teplo oceníte hlavně v sychravých dnech.

Navštivte starožitnictví

Pokud nepatříte k "lenochům", kteří chtějí koupit nábytek i doplňky na jednom místě, vydejte se prošmejdit starožitnictví či bleší trhy, kde jsou ceny mnohem přijatelnější. Vintage dekorace doladí interiér a vás bude těšit každá drobnost, kterou objevíte.

Více tipů a realizací najdete na webu Homepix.cz

Chcete-li "staronové" doplňky, poohlédněte se u firem, které se na rustikální a vintage styl zaměřují. Jen počítejte s tím, že tyto kousky budou podstatně dražší. Ale proč nemít doma pár úlovků z blešáku, za kterými navíc stojí ještě dlouhá historie a zajímavý příběh.

Jaký styl se líbí vám? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: MASKOR DESIGN s.r.o.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rekonstrukce bytu na Žižkově: Kvalitním design i řemeslo z Čech

"Šípkobraní": Imunita i pleť vám poděkují

Nechala jsem je samotné jen chvilku! Takhle to dopadlo


Portál z proslulého mramoru musel čekat na pražském secesním skvostu na znovuobjevení | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama