reklama

BLOG Anny: Hazard, aukce, barmanství aneb Jak zabavit děti o prázdninách

Letošní prázdniny jsem se rozhodla co nejvíc času strávit s dětmi. Od mateřské už uběhl nějaký ten čas a děti rostou jako z vody. Na tábory sice jedou, babičky navštíví, ale pořád zbývá spousta času, který s nimi můžu aktivně strávit. Ale jak je co nejlépe zabavit?

Foto: Anna

To bude brnkačka, myslela jsem si bláhově na začátku. Zkusíme koupák, výlety na kole nebo navštívit mé kamarádky s jejich stejně otrávenými dětmi. Záhy jsem však zjistila, že to tak jednoduché nebude. Špatné počasí jaksi výletům nepřeje. Jakmile doma zavládne podezřelé ticho, přesně vím, kde ty dva uličníky najdu. To abych pak pokaždé odtrhávala tablety a telefony přirostlé k jejich rukám. Nakonec jsem narazila na článek Jak zabavit děti o prázdninách: Aby se nenudily, když jim vezmete tablet. Zafungovalo to bezvadně.

Aukční síň

Plán byl jasný. Každý týden navštívíme alespoň jednu galerii a jedno muzeum. Protesty, brblání a otrávené pohledy především starší dcery se staly běžným koloritem všech našich návštěv. Přestože se je vždycky entuziasticky snažím nenápadnými otázkami a jednoduchými hrami vtáhnout do "děje", mám často pocit, že jediný nadšenec široko daleko jsem já. Hra, která nakonec vždy zafunguje, je ta "na aukční síň". Když je přes den galerie prázdnější, dražíme obrazy. Děti zarputile přihazují imaginární částky a mě pokaždé zaplaví pýcha, jaké jsou šikovné a jakou mají fantazii.

Gambleři tělem i duší

Naší rodinnou vášní letošního léta se však staly deskové hry. Každý večer, kdy jsme celá rodina pohromadě, losujeme, co budeme hrát tentokrát. Jako správní gambleři jsme deskových her nakoupili pěknou hromadu. Malý Davídek často zůstane u rovnání figurek a kartiček, což mu vydrží někdy i celou naši hru. Když mu ale zjednodušíme pravidla, hrajeme kdekoli. Doma, na chatě nebo na dovolené, špatné počasí pro nás přestane existovat.

Za barem

Davídka to už od mala táhlo do kuchyně. Chodil si hrát s lahvičkami na koření, které postupně otvíral a ve všech možných kombinacích sypké přísady máčel ve vodě. Vášnivě celý lektvar šlehal a říkal tomu "mícháníčko". Nedávno mě zaujal článek Recepty na báječné domácí limonády: Rychlé a zdravé osvěžení pro celou rodinu a hned mi svitlo. Co takhle to jeho "mícháníčko" přetavit na něco poživatelného. Nápad se ujal překvapivě rychle. Od té doby každý den prázdnin zkouší jiný recept. Důležitě ladí chuť výtvorů k dokonalosti a pak nám s náležitou vážností své nápoje prezentuje. Největší úspěch zatím slaví levandulová s citronem.

Aktivit, které moje drahoušky dokážou zabavit, jsme nakonec objevili spoustu. Některé je chytly hned, u jiných to chvilku trvalo. Nejdůležitější však je vytrvat a zkoušet, nějaká zajímavá kreativní činnost, co bude bavit nejen vás, ale i vaše děti, se totiž najde vždycky.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama