reklama

Jak zabavit děti o prázdninách: Aby se nenudily, když jim vezmete tablet

Možná máte babičku a dědu, kterým nechybí energie a zájem si převzít vaše ratolesti, když má škola a školka zavřeno. Ale pro všechny ostatní, kteří už neví, jak robátku zabavit tablet a dopřát mu alespoň trochu fajn prázdniny, je určen následující článek.

Foto: iStock

Jak pochopíte, že tento způsob trávení léta s dětmi je nešťastný? Třeba tak, že když vyvezete syna nebo dceru do přírody, neodtrhne obličej od displeje. Nebo si představujete, že se potomek nějak zabaví sám, ale ono se to bez tabletu jaksi neděje. Ani přehršle aktivit nejsou dobrou volbou, tak co si tedy s těmi dětmi počít?

Vydat se do neznáma! Klidně pár kilometrů vlakem od vašeho bydliště. To je jedna z aktivit, která spojí rodiče a jejich děti. Připravte dopředu mapu terénu, kterou společně namalujete. Vyrazte pak do plenéru, tedy na nějakou louku, a tam si dejte svačinu a hodinu kreslení. Ať dítě maluje, co vidí. Taková technika rozvíjí prostorovou představivost, což je nutná vlastnost pro povolání například architektů, inženýrů.

Prší? Zkuste výstavu

A klidně se může jednat o umění, kterému nerozumíte. Ratolest nejvíc získá z diskuse s vámi, můžete společně číst popisky a doprovodné texty, debatovat, co svými díly chtěl umělec asi říct. Důležité je, abyste se dítka ptali, co si o vystavovaných objektech myslí, jak na něj působí.

Deskové hry

I když nejedete na chatu, můžete večer hrát deskové hry. Vzhledem k tomu, že o prázdninách pravděpodobně chodí děti později spát, počkejte, než slunce zapadne, a zapalte svíčky. 

Poznejte své dítě

Prázdniny, kdy dítě nemá nalinkovaný program, jsou skvělou příležitostí, jak beze spěchu pochopit, co vaši ratolest opravdu baví, nad čím se jí rozzáří oči a co vyvolává její zvědavost. Nepropásněte příležitost, kdy se o vaši společnost dítko ještě zajímá, a zkuste spolu vytvořit nezapomenutelné zážitky.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama