reklama

Hlavně empatie a zranitelnost. Čaputová začínala u ekologie. Kterými milníky prošla?

Před několika dny uběhly dva roky od doby, kdy se Zuzana Čaputová na Slovensku ujala prezidentského úřadu. Nyní první slovenská hlava státu slaví 48. narozeniny. Připomeňte si cestu environmentální právničky, která vedla až do vysoké politiky.

Zuzana Čaputová vstoupila do politiky v roce 2017 jako členka mimoparlamentního hnutí Progresívne Slovensko. Před inaugurací z něj vystoupila. Prohlédnout grafiku
Zuzana Čaputová vstoupila do politiky v roce 2017 jako členka mimoparlamentního hnutí Progresívne Slovensko. Před inaugurací z něj vystoupila. | Foto: Jakub Plíhal

Zuzana Čaputová patří k političkám, které si pečlivě hlídají své soukromí. Nedávno však poskytla poměrně osobní rozhovor pro slovenský Denník N a promluvila i o vztahu se svými dcerami. Zmínila také, že empatie a zranitelnost jsou vlastnosti, které jí v politice dobře slouží. 

V prezidentském úřadu se Čaputová stále věnuje ekologickým tématům a vystoupila tak například na ekologickém summitu OSN. Svou politickou kariérou se však snaží nezasahovat do života svých dvou dcer. Jak pečuje o vztah s dětmi a proč podle ní nemá veřejnost právo narušovat její soukromí?

reklama
reklama