reklama
  • Wiki
  • Zoufalé manželky

Zoufalé manželky (Desperate Housewives) jsou americkým komediálním seriálem televize ABC o vztazích obyvatelek ulice Wisteria Lane. Pilotní díl se vysílal 3. října 2004 v USA a vidělo jej přes 21 milionů diváků. Poslední díl seriálu ABC vysílala 13. května a k obrazovkám přitáhla 11 milionů lidí. Zoufalé manželky vysílá od roku 2006 televize Prima. Aktuálně běží poslední osmá série.

Ocenění

Seriál během let získal desítky ocenění. Za první sérii šest cen Emmy – Nejlepší herečka (Felicity Huffman), Nejlepší casting, Nejlepší režie (Charles McDougall), Nejlepší hostující herečka (Kathryn Joosten), Nejlepší úvodní znělka, Nejlepší střih a dva Zlaté glóby – Nejlepší seriál a Nejlepší herečka (Felicity Huffman). Další série získaly cen výrazně méně.

Děj 8. série

Dávno mrtvá Mary Alice Young (Brenda Strong) pokračuje v líčení životních zápletek kamarádek z Wisteria Lane – Susan Delfino (Teri Hatcher), Lynette Scavo (Felicity Huffman), Bree Hodge (Marcia Cross) a Gabrielly (Eva Longoria).

Finální osmá série odhalí spoustu nových tajemství. Když se ženy pokusí zakrýt vraždu Alejandra Pereze, Gabriellina nevlastního otce, procvičí si dokonale přetvářku. V poslední epizodě minulé řady šla Gabriella domů připravit dezert. Alejandro na ni vyskočil a chtěl ji znásilnit, Carlos se však vrátil včas a zabil ho úderem svícnu. Když zjistil, že u sebe Alejandro neměl zbraň, zděsil se. Nechtěl jít do vězení za vraždu bezbranného. Bree proto převzala iniciativu a postarala se o zametení důkazů a ukrytí mrtvoly.

Na začátku nové řady se musejí sousedé zbavit Alejandrova těla a vyrovnat se s pocitem viny, která na každého doléhá trochu jiným způsobem. Susan se začíná vzdalovat rodině a přátelům, Gaby marně utěšuje Carlose, sžíraného výčitkami. Lynette se snaží zachránit rozpadající se manželství s Tomem, ale nedaří se. Bree musí být zvlášť opatrná. Před detektivem Chuckem Vancem, jejím novým milencem, by mohlo být i sebemenší prořeknutí osudové. Navíc se do města přistěhuje nový sexy soused Ben Faulkner, který zaujme Renee.

Zoufalé manželky se s námi rozloučí ve velkém stylu – s břitkým černým humorem a typickou společenskou satirou. Poslední epizoda trvá dvě hodiny a dočkáme se v ní svatby, soudu, porodu i smrti. A dozvíme se, jaká budoucnost všechny čtyři hlavní domácnosti čeká.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama