reklama
 

Zloději schovali lup v psí boudě

Slovenská policie našla šperky za deset milionů v psí boudě. Pachatele čeká trest.

Košice - Slovenská policie zadržela tři muže, kteří jsou podezřelí, že minulý týden ze zlatnictví v Košicích ukradli zlato a drahé kameny za téměř deset milionů slovenských korun (cca 8,3 milionu Kč). Kriminalistům se také podařilo vypátrat speciální kufřík s lupem v podobě více než 12 kilogramů zlata a briliantů, který byl ukrytý v psí boudě. Oznámila to dnes policie. V případě prokázání viny hrozí trojici podezřelých až 15 let vězení. "Ve čtvrtek jsme provedli šest domovních prohlídek a zadrželi tři osoby," řekl novinářům zástupce velitele košické policie Rudolf Pilarčík. Policie posléze trojici zadržených také obvinila. Jeden z obviněných byl v minulosti už sedmkrát soudně trestaný recidivista. Krádež ve zlatnictví byla jednou z největších v Košickém kraji.

Policistům se pravděpodobně také podařilo nalézt celý lup. Ten byl ukryt v psí boudě v kůlně rodinného domu v obci Ruskov, který patří jednomu z obviněných.

Při domovních prohlídkách nalezli strážci zákona i části nástražného výbušného systému. Za to by jednomu z podezřelých mohlo hrozit i obvinění z nedovoleného ozbrojování a až dvacetiletý pobyt za mřížemi.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama