reklama

Tohle je revoluce v žehlení: Vyzkoušeli jsme parní generátor

Žehlení nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Ale když vyměníte obyčejnou žehličku za revolučního pomocníka, změníte zcela určitě názor. Dostali jsme možnost vyzkoušet parní generátor a nyní přinášíme výsledky našeho testování. Jedná se opravdu o nejchytřejší žehličku na trhu?

Foto: archiv Philips

Parní generátor Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 s automatickým vypouštěním páry stojí za pozornost. Slibuje dokonalé výsledky především díky inteligentní a vysoce výkonné páře. Žehlení by mělo být snadnější a pohodlnější, jelikož tento produkt nabízí mnoho chytrých funkcí a intuitivní ovládání. My jsme dostali možnost jej vyzkoušet. Vyplatí se vyměnit "obyčejnou" žehličku za parní generátor Philips PerfectCare Elite Plus? Přečtěte si naši recenzi. Zjistili jsme, zda se vyplatí "obyčejnou" žehličku vyměnit za Philips PerfectCare Elite Plus.

V prvním okamžiku nás překvapila veliká krabice, ve které se parní generátor ukrýval. Krabice je mnohonásobně větší než obvykle, protože uvnitř není obyčejná žehlička.

Hned po rozbalení nás zaujala samotná žehlička, která je malá a lehká. Výrobce uvádí váhu lehce převyšující ¾ kg. Součástí přístroje je také nádržka na vodu, kterou s žehličkou spojuje téměř dva metry dlouhá hadice. Ve skříni či technické místnosti pro ni tak budete potřebovat víc místa než pro vaši starou žehličku. Přístroj má atraktivní design, černo-bronzová barevná kombinace působí velmi elegantně. Pod rukojetí navíc chybí regulátor teploty, parní generátor se sám přizpůsobí materiálu, rozezná vhodnou teplotu a množství páry.

Dvoumetrový napájecí kabel se skoro stejně dlouhou hadicí na páru zaručí volnost pohybu, pokud položíte základnu na podlahu kvůli nedostatku místa na žehlicím prkně tak, jako jsme to udělali my. Nádržka na vodu je u parního generátoru Philips dostatečně velká, její obsah 1,8 litru pohodlně vystačí na jeden a půl plného koše nevyžehleného prádla. Kdyby ale voda přece jen docházela, přístroj vás sám upozorní zvukovým signálem a vy můžete nádržku během žehlení vyjmout a naplnit běžnou kohoutkovou vodou.

Šetrný k oblečení

Philips garantuje nespálení, i když žehličku necháte ležet na oblečení. Rozhodli jsme se tedy vyzkoušet, zda přístroj opravdu zvládne vyžehlit jedním tahem několik různých materiálů. Na prkno jsme vedle sebe rozložili džíny, hedvábnou halenku, bavlněnou košili a polyesterové šaty. Přechod z džínoviny na hedvábí a další látky nebyl žádný problém. Po jednom přejetí se odstranily záhyby na všech kusech oblečení. Je to díky technologii OptimalTemp, která jedinou ideální teplotu kombinuje s výkonnou párou. Tak všechny druhy tkanin perfektně narovná.

Abychom ale ověřili, že žehlička oděv opravdu nepoškodí, položili jsme ji jak na bavlněný ubrus, tak na hedvábnou halenku. ​Díky tomu, že přístroj sám automaticky stále vypouští páru, nepoškodil ani jeden z testovaných kousků a navíc se automaticky po deseti minutách vypnul. 

Žehlicí plocha po oblečení hladce klouže a přináší mnohem rychlejší výsledky v porovnání se standardní žehličkou. Ergonomická rukojeť se velmi příjemně drží a v kombinaci s nízkou hmotností zaručila to, že nás z ní ani po skoro dvouhodinovém žehlení nebolela ruka. Bude to znít jako klišé, ale žehlení s Philips PerfectCare je mnohem jednodušší, zábavnější a méně namáhavé.

Další výhody

Parní generátor nabízí také možnost svislého žehlení. I ve svislé poloze produkuje dostatek páry na to, aby během okamžiku narovnal záclonu, závěs i oblečení pověšené na ramínku. Tato funkce se vám může hodit zejména během příprav na důležitou schůzku nebo při vánočním úklidu domácnosti. My jsme vzali pánskou košili po celodenním nošení a zkusili vyžehlit pomačkaný spodní okraj, který byl celý den zastrčen v kalhotách. Vlákna se opravdu téměř ihned narovnala.

Slibovaný uživatelský komfort a dokonale vyžehlené prádlo náš test potvrdil, parní generátor prošel všemi zkouškami na výbornou. Pokud také chcete, aby pro vás už žehlení nebylo noční můrou, doporučujeme Philips PerfectCare Elite Plus vyzkoušet.

Závěrečné hodnocení:

Plusy:

+skvělý design
+nízká hmotnost
+perfektně klouže po látce
+vyžehlíte mnohem rychleji než s obyčejnou žehličkou
+nemusíte regulovat teplotu
+nikdy nespálí žádné prádlo

Mínusy:

-ve skříni zabere hodně místa
-vyšší cena přístroje

Připraveno ve spolupráci se značkou Philips.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama