reklama

Stydíte se, když se na pláži svlékáte do plavek? Proteinová dieta Fit-day vás dostane formy

Příběh Jitky a Jakuba není jako z pohádky. Žádné čáry máry nebo zázračná zjevení a zvraty v něm nenajdete. Přesto je doslova „výživný“. Týká se totiž jídla a hubnutí. Možná se v něm poznáte.

Foto: iStock

Jitka se odjakživa zajímala o zdravý životní styl včetně vlivu stravování a cvičení na lidský organismus. Jakub pracoval v bance a trpěl nadváhou. Oba se rozhodli najít si způsob výživy, který by jim přinesl pocit naplnění energií už při snídani a přispěl k dlouhodobému ozdravění celého organismu. Postupně se zrodila rostlinná proteinová dieta Fit-day - "palivo" pro lidi, kteří chtějí tělíčku dopřát to nejlepší.

"Odešel jsem z banky a přestal jíst jídla plná chemie, geneticky modifikovaných surovin, rafinovaného cukru a nezdravých tuků," vzpomíná Jakub. "Společně jsme se začali zabývat tím, jak jíst zdravě a nutričně správně, bez balastních či vysloveně škodlivých látek. Ovšem žádnépotraviny podle našich představ jsme na trhu nenašli. Začali jsme se stravovat vegansky a už jsme pracovali na tvorbě vlastních potravinových produktů, které by byly lehce stravitelné."

Protein je král

"Stavebními kameny proteinů jsou aminokyseliny. Naše kůže, svaly, šlachy, chrupavky, vlasy i nehty se tvoří díky proteinu," vysvětluje Jitka. "Protein pomáhá v těle vytvářet enzymy, hormony, protilátky a nové tkáně. Nahrazuje staré buňky novými a přepravuje k nim důležité živiny. A z 22 aminokyselin, které tvoří proteiny, si lidské tělo nedokáže vyrobit devět. Označují se za ‚esenciální‘. Náš Fit-day protein je obsahuje všechny, takže je ideálním zdrojem proteinu."

Inspirace z přírody

Jelikož je Jakub alergický na laktózu, zaujaly je rostlinné proteiny a suroviny pocházející čistě z přírody. A začali si připravovat vlastní snídaně a svačinky. "Trvalo bezmála rok, než jsme sehnali všechny přísady, které jsme potřebovali. Ale výsledek stál za to," říká Jitka. Složení Fit-day se podařilo dotáhnout za pomoci expertů z Bostonské univerzity, kteří se věnují výzkumu aminokyselin. Jeho hlavní složkou je hrách setý.

Snídaně jako malý "velký třesk"

"Přišli jsme na to, že snídaně je velice důležitá pro trvalé udržení tělesné hmotnosti. Nabije vaše tělo i mozek energií a vy budete více produktivní ve všem, co přes den děláte," říká Jakub. Svaly a nervový systém potřebují ránoto správné nakopnutí - sacharidy a proteiny. Snídaně vám také sníží krevní hladinu stresového hormonu kortizolu, která se stupňuje během ranního pobíhání po bytě a při očekávání nějakého toho průšvihu v práci.

Sdílení konceptu Fit-day

"V roce 2012 jsme si u prázdné police v jednom obchodě řekli, že by bylo fajn tady najít naše výrobky. Rodina byla docela skeptická, ani naše finanční možnosti nebyly velké, ale nakonec se podařilo přesvědčit i banky a tak jsme rozjeli koncept Fit-day," vzpomíná na začátky podnikání Jitka. "Koupili jsme starou továrnu obklopenou lesy na kraji Hluboček nedaleko Olomouce. Ve dne v noci jsme navrhovali design etiket a testovali kombinace různých ingrediencí, abychom vytvořili perfektní výrobky.

Prošli jsme všemi schvalovacími procesy potravinářského průmyslu a začali vyrábět." A tak spatřily světlo světa Fit-day protein, smoothie, superfood smoothie, proteinové koláče nebo speciálně cílené balíčky. Třeba proteinová dieta na 20 a 40 dnů.Dnes najdete jejich produkty v 18 zemích světa.

Rychlé hubnutí bez jojo efektu

Proteinová dieta Fit-day je vhodná pro rychlé hubnutí, protože podporuje spalování tuků a redukci váhy. Svaly zůstanou při hubnutí nepoškozené a vy si udržíte energii po celý den. Přidat ale budete musetnějaký ten strečink, posilování s malými činkami a vytrvalostní disciplínu, třeba jízdu na kole. Důležité je soustředění na sebe a vnímání toho, co vám chce tělíčko sdělit. Díky lehkému stravování bude v rovnováze, stejně jako vaše mysl. Pro plážový úspěch na dovolené nic lepšího nevymyslíte.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s Fit-day.

 

 

Banga: Děti píšou otřesné věci, domácího násilí je strašně moc. Zachránila mě ulice | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama