reklama
 

Spaní v podprsence: Budete mít krásnější prsa, nebo zdravotní potíže?

Říká se, že když budete spát v podprsence, vaše prsa zůstanou déle pevnější a gravitace na ně nebude mít takový efekt. Je to pravda, nebo mýtus? Každopádně spaním v tomto spodním prádle si můžete zadělat na zdravotní problémy.

Foto: iStock

Je to věčné téma. Někdy v minulosti na světlo prosákla informace, že když budete spát v podprsence, budete mít krásnější a pevnější ňadra. Podprsenku na noc nosila prý dokonce i Marilyn Monroe. Měla byste ji následovat? 

Pro mnohé z nás je vůbec samotná představa spaní v podprsence více než odpudivá. Kolikrát je nepohodlná i ve dne, tak proč ji nosit ještě i na noc? Spousta lidí ji ale opěvuje, právě díky výše zmíněným benefitům.

Nejčastějším důvodem povislých ňader je těhotenství a kojení, samozřejmě spolu s věkem a působením gravitace. Nabízí se otázka, zda může noční nošení podrpsenky přispět k řešení tohoto problému. 

Vidina pevných prsou

Logika celé této věci je taková, že jelikož mají vaše prsa přes noc podporu, gravitace nemá tak velkou šanci působit. Je ale nutné si uvědomit, že pro toto tvrzení neexistuje žádný vědecký důkaz. Jsme v rovině "jedna bába povídala". Navíc když už, tak to má údajně smysl pouze u poprsí velikosti D a výš. U velikostí menších to nemá větší efekt. 

Pokud jste se rozhodla otestovat to na vlastní kůži, vybírejte měkkou podprsenku bez kostic. Tedy pokud se nechcete ráno probudit s drátem otisknutým na hrudi. Je to extra nepohodlné a brání to cirkulaci krve.

 

Podráždění kůže a plísně

Jedna věc je to, jak vám podprsenka v noci může prospět. Na druhou stranu jsou tady i důvody proti. Jedním z nich je podráždění kůže. Mohou za to obvykle opět kostice nebo někdy i ramínka podprsenky, či její zapínání vzadu. Pokožka navíc nemůže v noci dýchat, což by mohlo vést až ke vzniku plísňových infekcí nebo hyperpigmentace daného místa na kůži. Tomu se můžete vyhnout v případě, že zvolíte vhodný typ podprsenky. Podmínkou je, že vás nesmí nikde tlačit, měla by být měkká a dobře vám sedět.

Všechno má své pro a proti. Benefity nejsou až tak velké a vědecky potvrzené a důvody, proč se podprsenky na večer zbavit, jsou logické. Rozhodnutí je zcela na vás. I v tomto případě platí, že byste se měla řídit svým pocitem. Jestliže vás podprsenka večer štve, zbavte se jí. A pokud jste na ni zvyklá a nezpůsobuje vám potíže, klidně ji noste.

reklama

Komerční tip

reklama