reklama

Mocná aloe vera: Zlepší zažívání, rozjasní pleť a posílí vlasy

Po aloe vera většinou saháme, když se v létě spálíme na dovolené. Zbystřete, tato rostlina toho totiž umí rozhodně víc. Může pomoci s vysušenou pokožkou a vlasy, při léčbě akné, nebo taky upravit zažívání.

Foto: iStock

Většina lidí má léčivé účinky aloe vera spojené s první pomocí po spáleninách od slunce. Ale tato magická rostlina toho umí rozhodně víc, než jen zklidnit podrážděnou pokožku. Přečtěte si, jak může pomoci s problémy se zažíváním, jak umí prozářit pleť nebo hydratovat vysušené vlasy.

Aloe vera se v různých kulturách používá už po dobu více než tisíce let, a to zejména na hydrataci pleti a vlasů. V dnešní době výtažky z této rostliny najdete ve všech možných kosmetických a potravinářských produktech slibují cích zázračné účinky. Je to pravda, nebo mýtus?

Zázrak v péči o pleť

Gel z listu aloe vera obsahuje vitaminy A, B, C i D, důležité enzymy, minerální látky a aminokyseliny. Mnoho z těchto látek se přidávají do produktů péče o pleť, tak proč si to vše nedopřát přímo od zdroje? Díky těmto látkám je aloe vera účinná při hojení nejrůznějších poranění a kožních problémů. Hodí se na popáleniny, štípance od hmyzu, odřeniny, ale i akné nebo ekzém.

Díky vysokému obsahu účinných látek gel z aloe vera stimuluje tvorbu buněk a tak přispívá k rychlejšímu hojení a obnovu pokožky.

Účinná pomoc pro vlasy

Aloe vera se už používá i v péči o vlasy. Můžete najít jak šampony, tak kondicionéry, které obsahují její výtažky. A není divu, aminokyseliny obsažené v aloe vera totiž obnovují tkáň, a tak pomáhají v růstu vlasů a zabraňují jejich vypadávání. Kromě toho také aloe vera pomáhá k důkladnému vyčíštění vlasů.

Aloe vera vlasům dodává pružnost, hydratuje je a zabraňuje jejich lámavosti. Zkuste gel z aloe vera (buď přímo čerstvý z rostliny nebo koupený) přimíchat do vašeho klasického kondicionéru, nechte působit několik minut a poté pečlivě vymyjte.

Působí na lepší zažívání

Výtažek z aloe vera podporuje regeneraci jater a žlučníku, zlepšuje zažívání a pravidelné vylučování. Funguje i dobře proti přemnoženým kvasinkám v trávicím traktu, které často stojí za nadýmáním. 

Pokud vás po jídle často pálí žáha nebo máte pocit nadmutí, pijte šťávu z celých listů této rostliny. Není problém ji požívat pravidelně, pokud vás zažívání trápí dlouhodobě, nebo jako prevenci. 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama