reklama
 

Legendární kalendář Pirelli 2020: Seznamte se s novou podobou hollywoodské krásy

Jaký je kalendář Pirelli pro rok 2020 objektivem slavného módního fotografa Paola Roversiho? Inspirací slavnému fotografovi byla postava Julie, která ke štěstí ale nepotřebuje žádného Romea. Před objektivem se objevily Kristen Stewart, Emma Watson nebo dcera fotografa Stella.

Prohlédnout grafiku
Foto: Paolo Roversi pro Pirelli

Pokud dnes připravujete kalendář nebo módní přehlídku, kde dřív dominovalo standardní pojetí ženské krásy, potřebujete svěží pohled. Kalendář italské značky pneumatik Pirelli je na trhu od roku 1964. Je neprodejný. Až do jisté chvíle ztělesňoval dámy v lascivních pózách. Než obrátil svůj směr k sofistikovanější estetice.

V minulosti se v kalendáři objevila řada slavných a úspěšných: od Sophie Loren, Evy Herzigové, Karolíny Kurkové po herečku Whoopi Goldberg.

V posledních letech se zde ženy objevují buď zahalené, nebo nemusí splňovat modelingová kritéria. Mezi protagonisty se také objevili muži: loni to byl tanečník Sergej Polunin či návrhář Alexander Wang, před dvěma lety hudebník Puff Daddy.

Éra jako z roku 2015, kdy supermodelky Adrianu Lima, Natalii Vodianovou nebo třeba Gigi Hadid snímal klasik módní fotografie Steven Meisel, je definitivně pryč.

Vedení Pirelli pochopilo, že pokud chce i nadále, aby charitativní dražby, které jsou s kalendářem spojeny, měly úspěch, potřebuje se přizpůsobit nové estetice i požadavkům. Značce Victoria's Secret se takový "přerod do moderních časů" nepovedl, takže každoroční přehlídku raději letos zrušila.

Jaký bude kalendář Pirelli pro rok 2020 objektivem slavného módního fotografa Paola Roversiho? Prohlédněte si záběry v naší galerii.

reklama
reklama