reklama

Elixír zdraví: Jablečný ocet pomůže s hubnutím i problémy s pletí

Jablečný ocet se právem označuje za elixír zdraví a štíhlosti. Přečtěte si něco o tom, jak tento nápoj funguje a co od něj čekat.

Foto: iStock

Jak už název vypovídá, jablečný ocet se vyrábí z jablek, která jsou rozdrcena a které se pak nechávají kvasit. Jablečný ocet je často označován jako elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Má mnoho vitaminu, enzymů a minerálů a oplývá antibakteriálními účinky.

Krom toho působí jako přírodní antibiotikum, které ničí bakterie v viry v těle a posiluje imunitu. A kdyby toho nebylo málo, tak se o něm taky říká, že napomáhá s hubnutím a projasňuje pleť. 

Zabíjí bakterie, kvasinky a houby

Jablečný ocet se tradičně používal pro různé druhy čištění a jako dezinfekce. Je bohatý na přírodní enzymy, které v těle eliminují kvasinky způsobující různé kvasinkové infekce.

Pomocník v boji proti akné

Pomůže zatočit s akné a jinými kožními problémy. Vyrovnává totiž pH pokožky a pleť zároveň dezinfikuje. Můžete ho nanést na tvář pomocí bavlněných tamponků. Nezapomeňte ho ale nejdříve naředit, jeden díl octu a dva díly vody. Aplikujte ráno a večer.

Pomáhá hubnutí

O jablečném octu se říká, že pomáhá hubnutí. Důvod je ten, že snižuje chuť k jídlu, zrychluje metabolismus a zmírňuje zadržování vody. Ale pozor, nemůžete čekat, že vás jablečný ocet spasí. Může to být pouze váš doplněk ke zdravému stravování a pohybu.

Snižuje cholesterol

Bylo zjištěno, že tento nápoj taky dokáže snižovat krevní tlak a hladinu špatného cholesterolu v krvi. Je nutná denní konzumace.

Jak ho používat

Nejlepší je ho užívat hned po ráno na lačno. Smíchejte 2 lžíce jablečného octa s teplou vodou (minimálně 250 militrů) a po malých doušcích vypijte. V případě potřeby je možné dosladit medem. Pokud toužíte zakusit hubnoucí účinky jablečného octa, doporučuje se vypít sklenice vody s jednou lžíci jablečného octa před každým jídlem.

Myslete ale na to, že není ocet jako ocet. V případě, kdy toužíte po hodnotném produktu plného vitaminu a enzymů, je nezbytné se poohlížet po takovém, který je nepasterovaný a ideálně v bio kvalitě. Ten obyčejný za pár korun ze supermarketu stačit nebude. Podívejte se v prodejnách se zdravou výživou.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama