reklama
 

4 potraviny, které zhorší premenstruační syndrom

Všechny to známe - bolest hlavy, podrážděnost, křeče. Kdo tohle nezažil, je buď muž, nebo šťastná žena, co o PMS slyšela pouze z vyprávění.

Foto: Shutterstock

V období před začátkem cyklu máme často chuť na jídla, která můžeme s klidem nazvat "prasárny". Bohužel ale celou situaci jen zhorší a porce smaženého sýra prokládaného tabulkou čokolády nám uleví jen dočasně.

Pak přijde ještě větší psychická podrážděnost, otoky, pocit nafouklého břicha a únavy. Zdá se to jako neuvěřitelná nuda a dril, ale pokud si dopřejete pořádné množství vody, ovoce a zeleniny, vaše tělo to ocení a odmění vás lepší kondicí.

Jenže, kdo by během hormonální bouře premenstruačního syndromu myslel na salát? I přesto, že jsme vás nepřesvědčili, abyste nahradily hamburger třeba řapíkatým celerem, snažte se v období před zahájením cyklu jíst méně:

1) Slaná jídla

Nafouknou vás, budete víc zadržovat vodu, a to nikdo nechce. Proto je čas zamávat chipsům, preclíkům a rychlému občerstvení.

2) Kofein

Úplně slyšíme některé z vás. "Děláte si legraci? Čekám nejhorší část měsíce, hlavu mám jak střep a nesmím si dát kafe?!" Ale podle určitých klinických studií dopady PMS výrazně zhoršuje.

3) Cukr 

Umocňuje propady nálad, takže pokud nechcete plakat pokaždé, když na ulici uvidíte štěňátko, nebo si vylévat zlost na nevinném okolí, odložte ten koláček.

4) Alkohol

Ovlivňuje játra, kde mimo jiné vzniká určité množství hormonu estrogenu. A ten během svého cyklu opravdu potřebujete. Navíc PMS a kocovina - nezní vám to jako konec světa?

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama