reklama
 

Položte si čtyři otázky, které změní váš život

Nic nezůstává na místě. Náš život se mění buď k lepšímu, nebo k horšímu. Aby se nám z něj nevytrácela radost, potřebujeme se někam posouvat. Najít ten správný směr vám třeba pomohou následující čtyři otázky.

Foto: Shutterstock

Správně se zeptat sám sebe, co od svého života očekávám, je klíč k nalezení spokojenosti. Když nevíte, kam míříte, jen těžko můžete dojít k tomu, co si přejete.

Jaké jsou vaše plány? Chcete se učit novým věcem, plánujete do sebe investovat? Pokud ano, v jakém ohledu? Znáte ten pocit, kdy každý den plníte svoje úkoly, aniž byste se zamysleli nad tím, co vlastně potřebujete? Trochu to připomíná příběh o dřevorubci, který seká dříví a ostří sekery se časem otupí. Dřevorubec se bojí přestat, že pak už nic nenaseká. Kdyby ale zastavil a ostří nabrousil, vše by šlo mnohem líp. Někdy se chováme stejně - máme strach zastavit, rozhlédnout se okolo sebe a nadechnout se.

Co vlastně doopravdy chcete?

Možná to zní jako banální otázka, ale vypněte si telefon, vezměte si notýsek, sedněte si do parku a tam sepisujte vše, co vás ohledně této otázky napadne.

Kde se právě ve svém životě nacházíte a proč?

Ještě než si sestavíte životní plán svých přání, musíte pochopit, jak jste se dostali do bodu, ve kterém jste teď. Zanalyzujte, která rozhodnutí vedla k tomu, že se vám něco nelíbí, s čím nejste spokojeni. 

Co pro svůj sen uděláte? Kdy s tím začnete?

Cesta ke každému cíli začíná prvním krokem. Naplánujte si jej, rozdělte velké přání na malé pravidelné úkoly, co můžete dělat každý den.

Kdo jsou vaši spojenci? Jak vám mohou pomoci?

Někdy propadáme beznaději, že jsme na všechno sami. Většinou tomu tak není, zkuste někoho upřímně požádat o pomoc, velmi pravděpodobně se vám bude snažit vyhovět. Všichni potřebujeme podporu, respekt a lásku. Obklopte se takovými lidmi, kteří vám to mohou dát a kterým to pro vás bude snadné vracet.

Deset odstrašujících plastických obličejů. Přibyla i Nicole Kidmanová | Video: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama