reklama

BLOG Ze života ženy: Umíte nic nedělat?

Žijeme ve světe musím a nejlépe ještě musím rychle. Brzo vstáváme, hodně pracujeme, pijeme zatraceně málo vody, zato hodně kávy a sladkých nápojů, špatně jíme a nemáme čas. Přesněji řečeno, nemáme čas na sebe. Co s tím?

Foto: iStock

Máme pocit, že jsme nepostradatelní, že se bez nás nikde neobejdou. Často sestává, že si nejsme schopni vyčerpat ani pětadvacet dní dovolené v roce, přesouváme si je do dalšího, kde si stejně jako loni řekneme, že na tozase není čas.

Nevím, jestli je to tím, že se cítíme tolik potřební nebo se nechceme zastavit, protože to neumíme, anebo nechceme, aby na nás náhodou při tom relaxování vypadli kostlivci ze skříně.

Když neumíme odpočívat

Je jasné, že každý si odpočinek představuje asi jinak. Někdo cestuje, někdo čte knihy, jinývaří atd. Já si představuji odpočinek jako činnost, která mě nabijí energií a uklidní zároveň. V mém případě jsou to hlavně procházky, jóga a knihy. Přesto jsou dny, kdy cítím, že je pro mě dobré,jen tak sedět, přemýšlet a rozjímat. Koukat z pohovky do koruny stromů na třepetající se listy, bloudící mraky a přelétávající ptáky. Prostě se zastavit, nemyslet, nechodit a už vůbec nekoukat do mobilu. Takové chvíle nás nejen vypnou, ale přivedou nás k sobě, k naším myšlenkám, otázkám i vykřičníkům.

Kostlivci ve skříni

Je to opravdu tak, že nemáme čas nebo ten čas mít nechceme? Právě proto, aby nás to volno nepřineslo zpět k nám samotným a k tomu, co nám lítá v hlavě a co si vlastně nechceme připustit. Takoví ti naši kostlivci, kteří nám říkají "možná bys měl/a víc odpočívat, přestat kouřit, chodit spát brzy, nebýt 12hodin v práci, být víc doma, hrát si s dětmi, jezdit s nimi na výlety, být víc v klidu, nestresovat se, být milý na kolegy i rodinu, dát si lososa místo bůčku a vodu místo perlivých limonád s cukrem. Taky by ses měl mít víc rád/a, a nemrhat každou volnou chvilkou, protože žiješ jen jednou a včerejšek už nevrátíš, ale zítřek změnit dokážeš.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Nedělat nic

Všichni, do posledního z nás, umíme něco dělat. Kdo z nás ale neumí dělat vůbec nic? Kdo z nás vydrží na pohovce koukat se 20minutz okna a rozjímat nad tím, že je život "pěknej" a co v něm chceme opravdu dělat?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama