reklama

BLOG Ze života ženy: Najít si čas pro sebe

Ve světě, ve kterém žijeme, je poměrně snadné ztratit se v moři povinností a požadavků. Proto je více než žádoucí vymezit si také prostor pro nás samotné.

Foto: iStock

Vaříme, pereme, uklízíme, staráme se o děti, chodíme do práce. Ačkoliv nám se vším zmíněným pomáhají muži mnohem více než bylo kdysi zvykem, pořád toho máme hodně.

Není nad to si proto vymezit také čas pro sebe. Jít si zacvičit, sejít se s kamarádkami na víno, projít se městem. Prostě dělat něco jiného než připravovat večeři, starat se o děti nebo sedět u počítače.

Vyšetřit si čas na svoje aktivity či známe nebo být chvíli pouze sama se sebou neznamená v žádném případě, že svoje děti nemilujete. Znamená to jediné. Že kromě vašich blízkých milujete i sebe a chcete/potřebujete si odpočinout.

Vzorem svým dětem

Jestli pořád tápete nad tím, co si o vás budou vaše děti myslet, položte si otázku. Jak chcete, aby jednou žily ony? Uspěchaně a neustále ve stresu, že musí uklidit a navařit nebo v pohodě s tím, že si budou umět také odpočinout? Děti se nejvíce učí napodobováním. A nejvíc samozřejmě napodobují nás, rodiče. Svým chováním jim dáváme vzory, které si sebou ponesou celý život. Naučte své dcery i syny, že si maminky (ostatně stejně jako tatínkové) zaslouží na pár hodin v týdnu vydechnout a věnovat se také sami sobě.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Jiná náplň života

Otevřeně, neznám smysluplnější náplň života, než vychovat sebevědomého a zdravého člověka, který ve správný čas vkročí do života na vlastní pěst, opustí svůj domov a začne budovat ten svůj. A co v tu chvíli budete dělat vy? Jestli si myslíte, že je to daleká budoucnost, pak si vzpomeňte, jak rychle utekl čas od narození vašich potomků. Stejně tak uteče i doba, kdy si sbalí kufry a zmizí vám z dohledu. Proto je dobré mít i jinou náplň života, než je pouze starost o rodinu a domácnost. Věnujte se svým koníčkům, rozšiřujte si obzory o nové. Ať už jsou to kurzy cizích jazyků, vzdělávací semináře, jóga nebo naučit se být chvíli o samotě.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama