reklama

BLOG Selavis: Okurky hydratují pleť a jsou lékem pro naše tělo

Okurka obsahuje až 95 % vody, 2,5% cukru, dále velké množství draslíku, hořčíku, vápníku, sodíku, fosforu, křemíku, síry, vitamínu C, K, A, komplex vitamínů B, enzym Erepsin.

Foto: archiv blogerky

Jedná se o nejúčinnějším přírodním diuretikum. Pomáhá i při revmatických otocícha léčbě ledvinových nebo žlučových kamenů.

Zlepšuje stav nemocných s cukrovkou, srdečními, ledvinovými problémy a onemocnění dnou, normalizaci krevního tlaku.

Okurka je díky vysokému obsahu vlákniny mírně projímavá a čistí střeva i tělo od toxinů.

 Omlazující a zkrášlující účinky pro naši pleť

Okurka vaši zanesenou pleť pročistí, rozjasní, zjemní, vyhladí vrásky, redukuje otoky kolem očí, stahuje rozšířené póry,zklidňuje záněty,  má silné omlazující účinky.

Má čistícía stahující účinek na pleť, proto ji najdeme v řadě kosmetických přípravků.

Zlepší vzhled jakékoliv pleti a nezáleží na tom, jaký typ pleti Vám byl dán do vínku.

Je velmi vhodná pro aknetickou pleti.

Příprava okurek

Co se dá snít, tak sním a co by ostatní vyhodili do koše, tak já hodím do mixéru.

Použiji i hořké, žluté, kyselé, nehezké, prostě všechny. Prohlédnu je, zda někde neplesnivý nebo nehnije. Pokud ano, poškozené části vyříznu.Okurky řádně omyji ve studené vodě.

Zpracování surovin pro omlazení pleti

Vše, co jsem vložila do mixéru, rozmixuji.

Následně, vyklopím obsah do jemného cedníku, který mám umístěn na plastové nebo skleněné misce.Šťávu od okurek nechám odkapat.Získám zvlášťokurkovou vodu a okurkové "maso".

Okurková šťáva jako pleťová voda

Získanou šťávu z okurek použijte jako pleťovou vodu. Hydratuje a čistí pleť, projasňuje, zjemňuje, vyhlazuje vrásky a stahuje póry. Celkově bude vaše pleť působit mladistvě.

Použití: Čistou pleť ráno a večer omyji studenou vodou. Osuším. Následně omyji okurkovou vodou a vklepu do pokožky. Neutírám. Nechávám volně vstřebat do pokožky.

Okurková dužina neboli okurkové maso

Získanou dužinu z okurek použijte jako pleťovou masku.

Recept na masku: samotné okurkové maso z pleti odpadává. Proto jej míchám s tvarohem nebo jogurtem. Tím se na pleti maska krásně udrží.

Na jednu masku pro obličej, krk a dekolt použiji 2 lžíce tvarohu/jogurtu a 1 lžíci okurkové dužiny.

Použití: Na očištěnou pleťnanesu okurkovou masku. Maska je vhodná i na oblast kolem očí. Nechám působit 20-40 minut; u toho můžete například vařit. Následně omyji vodou a pokožku osuším. Nanesu okurkovou pleťovou vodu a vklepu do pokožky. Neutírám.

Pokud potřebujete poradit, zdarma se zaregistrujte na www.selavis.cz a můžete mi napsat do mé poradny.

C'est la vie "Selaví", VašeSvětlana

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama