reklama
 

BLOG Mámou stylově: Ach ten detox! Vážně mi pomohl?

Slovo detox slyšíte snad všude, kam se podíváte. S jarním obdobím je to tak nějak spojené. Já sama se musím přiznat, že jsem s různými věcmi i dietami na detox experimentovala a rozhodla jsem se tak shrnout moje zkušenosti, po čem jsem se cítila lépe a co mi přijde jako naprostý blábol.

Foto: iStock

Slovo detox slyšíte snad všude, kam se podíváte. S jarním obdobím je to tak nějak spojené.

Já sama se musím přiznat, že jsem s různými věcmi i dietami na detox experimentovala a rozhodla jsem se tak shrnout moje zkušenosti, po čem jsem se cítila lépe a co mi přijde jako naprostý blábol.

Vlažná voda s citronem

Doporučuje se pít ji hned po probuzení. Já ji piju celoročně, má neutralizovat překyselení v těle a nastartovat metabolismu. Určitě mám po ní ráno více energie a mám vždy pocit, jak mi vnitřně spláchne všechno to špatné.

Šťáva z mladého ječmene

Vydržela jsem ji pít asi půl roku, místo toho citrónu každé ráno a pak v poledne. Jako matka čerstvě narozeného dítěte jsem opravdu byla chodící zombie a díky ječmenu jsem zvládala i práci a necítila jsem se tak vyčerpaně, dodával mi hodně energie. A pročišťoval velmi dobře.

Mámou stylově

Mámou stylově

Alice je máma dvou holčiček a milovnice módy, která se jednoho dne rozhodla, že si založí blog Mámou stylově (www.mamou-stylove.cz), kde se bude věnovat jen tomu, co ji baví a bude doufat, že to bude zajímat i někoho dalšího. Během šesti let se z blogování stala její práce a rozjela mimo to i svůj Youtube kanál. Ostatním mámám chce jednoduše ukázat, že s dětmi život nekončí a jde to být stále sama sebou.

Pouze zeleninové a ovocné šťávy

Tento jídelníček jsem jednou dala 3 dny v kuse a bylo to pro mě celkem peklo. Motala se mi hlava (mám hodně nízký tlak a potřebuju každý den kafe, s touto "dietou" se to vylučovalo), zároveň jsem dostala velké migrény a bylo mi pak i špatně od žaludku. Nemohla jsem skoro nic dělat, ani se na nic soustředit. Říká se, že toto jsou ty příznaky, kdy tělo zbavuje všech těch toxinů. Je pravda, že po těch 3 dnech jsem byla tak odlehčená, že jsem skoro létala a trochu se mi i zlepšila pleť. Znovu bych to ale asi neabsolvovala.

Detoxikační náplasti na chodidla

Zkoušela jsem je nedávno, celkem jsem tomu jejich účinku i z letáčku uvěřila, ale ve finále mi po nich lépe rozhodně nebylo, jen mi smrděly nohy.

Potravinové doplňky na detox

Všeobecně jsem u žádného nepocítila zázračné změny, ale určitě bylinné výtažky mohou podpořit funkci jater a ledvin a pomoci tělu se těch škodlivin zbavit efektivněji. Avšak je nutné je brát dlouhodoběji, což se mně nikdy nepodařilo.

Když to tedy vezmu horem a spodem, myslím si, že když člověk nejí často průmyslově zpracované potraviny, trochu si hlídá, co jí, a pravidelně má na talíři zeleninu a ovoce, tělo si poradí. A nějaké ty občasné prohřešky spláchne obyčejná voda s citrónem.

Deset odstrašujících plastických obličejů. Přibyla i Nicole Kidmanová | Video: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama