reklama

5 jednoduchých pravidel pro zdravé a bílé zuby

Mít zdravé a bílé zuby je stejné jako mít čistou a rozzářenou pleť. Jak docílit toho, aby váš úsměv jen tak někdo nepřehlédl?

Foto: Thinkstock

Krásné zuby nemusí stát tisíce u zubaře. Stačí jen, když budete dodržovat pár základních pravidel a budete mít dokonalý úsměv bez většího snažení i výdajů.

1) Buďte důkladní

Většina zubařů doporučuje čistit si zuby minimálně dvakrát denně a k tomu používat mezizubní pomůcky alespoň jednou denně. Toto každodenní čištění nejen udrží zuby zdravé, ale odstraní i zubní plak z jídla a nápojů a přispěje k jejich bělosti. 

2) Vyhýbejte se "barevným" nápojům

Pokud nápoj znečistí bílé tričko nebo ubrus, může zanechat skvrny i na zubech. Týká se to především čaje, kávy, červeného vína, tmavých slazených nápojů, ale i ovocných šťáv. Pití těchto nápojů se nemusíte vzdávat úplně, snažte se však jejich konzumaci omezit.

3) Správný kartáček

Abyste mohli pít kávu do sytosti, pořiďte si kartáček, díky němuž to na vašich zubech nebude vůbec znát. Nový sonický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean, který umí odstranit až sedmkrát více zubního plaku než manuální kartáček a dokáže zbavit zuby pigmentových skvrn od kávy, čaje, vína nebo cigaret - opět o 100 procent lépe než jeho manuální kolega. Navíc má unikátní nabíjecí sklenici a praktické cestovní pouzdro s USB dobíjením a kromě toho se stal vítězem dTestu v kategorii elektrických zubních kartáčků. K dispozici v pěti barevných variantách. A z pěti barevných variant si určitě vybere každý.

4) Po jídle si vypláchněte ústa

Ovoce a zelenina jsou skvělé pro tělo, o něco horší už pro zuby. Právě ony totiž  mohou přispívat k nežádoucímu zabarvení zubů. To se týká především tmavé zeleniny a ovoce, jako jsou borůvky či červená řepa. V ideálním světě byste si měli vyčistit zuby po každém jídle, nejdříve ale 20-30 minut po konzumaci. V tom reálném alespoň použijte žvýkačku, která podpoří tvorbu slin a pomůže odstranit zbytky jídla v ústech.

5) Barva rtěnky

K bílému úsměvu si můžete dopomoct i menším trikem s rtěnkou. Ta s modrým podtónem pomůže potlačit nežádoucí žlutý odstín zubů. Modrý podtón se nachází v sytě červených barvách, ale i v studených růžových a nude odstínech. Naopak se vyhněte jasně oranžové nebo teplým červeným odstínům, které znečištění zubů naopak zvýrazní.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Advertisement
reklama
reklama
reklama