reklama

Zemanovi opravili za 1,9 milionu bazén po Husákovi

Zprávy z aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Správa Pražského hradu utratila za osm měsíců éry Miloše Zemana za většinou drobné stavební rekonstrukce prezidentova sídla přes 152 milionů korun (dalších 24 milionů se právě utrácí) a skoro dva miliony z toho padly na rozsáhlý stavební zásah v lánské rezidenci.

Pro letní prezidentské sídlo koupila hradní správa letos také nový Zetor za 900 tisíc korun, byl opraven palmový skleník či odstraněna havárie kotelny, jednou z hlavních zakázek byla oprava vnitřního bazénu postaveného za éry normalizačního prezidenta Gustáva Husáka v roce 1986.

Zakázka má sice v dokumentech název Odstranění havárie bazénu, ale při pohledu na její rozpočet lze nabýt dojmu, že šlo spíše o kompletní rekonstrukci nežli o řešení akutního stavu.

Původně měla zakázka stát 1,7 milionu, během stavby ale narostla ještě o 200 tisíc korun.

"Primární havárií bylo to, že protékal bazén a nefungovala vzduchotechnika," řekl Aktuálně.cz spoluvlastník a jednatel firmy Mercator, která v červenci zakázku od Správy Hradu získala formou poptávkového řízení.

„Bylo to docela závažné, protože voda z bazénu zatápěla suterén," uvedl Luboš Pavel. „Postupně jsme zjistili, že to je celé v dezolátním stavu a potřebuje to kompletní rekonstrukci. Divil jsem se, že prezident se může v takovém bazénu koupat."

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama