reklama

Zhubnu - a změní se mi život?

S ubývajícími kilogramy se mění nejen fyzický vzhled, ale i psychika. Lidé se postupně začnou dívat na svět jinak. Jsou otevřenější, přátelštější, mají více energie. V průběhu hubnutí většinou změní i styl oblékání a účes, jsou sebevědomější, což se odráží třeba i na kariérním úspěchu. 

Foto: Profimedia.cz

Infobox

S ubývajícími kilogramy se mění nejen fyzický vzhled, ale i psychika. Lidé se postupně začnou dívat na svět jinak. Jsou otevřenější, přátelštější, mají více energie. V průběhu hubnutí většinou změní i styl oblékání a účes, jsou sebevědomější, což se odráží třeba i na kariérním úspěchu. 

Se změnou postavy a sebehodnocení někdy přichází také nečekané úspěchy a obrat v životě o sto osmdesát stupňů. někdy vás za to dokonce sebere policie! /B>

Pocit štěstí, zadostiučinění, větší sebevědomí a více energie do života, to zná asi každý, kdo úspěšně shodil kila, která ho trápila.

Optimismus a energie

"U klientů, kteří zhubli deset a více kilogramů, většinou sledujeme, jak se postupně mění jejich pohled na svět. Jsou otevřenější, přátelštější, mají více energie. V průběhu hubnutí většinou změní i styl oblékání a účes, jsou sebevědomější, což se odráží třeba i na kariérním úspěchu,"  říká nutriční specialistka a trenérka  Gabriela Knosová z brněnského Institutu kompliment. Přidává příběhy klientek, kterým redukční program změnil život.

Viděla ho s jinou. Štíhlou

Dvaatřicetileté  Zuzce (říkejme jí tak, nepřála si uvést své jméno) vysoká nadváha komplikovala život - styděla se, nevěřila si a hlavně se trápila tím, že nemůže najít partnera, který by jí bral takovou, jaká je - kila nekila.

Kamarádka jí slíbila, že ji seznámí se sympatickým nezadaným kolegou, který hledá partnerku, se kterou si bude mít co říct a se kterou bude zábava. „A s tebou zábava je, máte toho tolik společného! Přemlouvala mě tehdy a já si řekla, proč ne," vzpomíná Zuzka.

Kamarádka měla pravdu, popovídali si, jako by se znali léta. Když ale došlo na „lámání chleba", z další schůzky vycouval a omluvil se, že žádný vztah v současnosti nehledá. „O týden později jsem ho viděla s jinou, štíhlou partnerkou. Bolelo to. A byla to poslední kapka, abych se rozhodla zhubnout." 

Z extrému do extrému

Nenechala nic náhodě a svěřila se do rukou odborníků. Během sedmi měsíců zeštíhlela v brněnském Institutu kompliment o devětadvacet kilogramů. „Začala jsem být více sama sebou a přestala se trápit tím, co si o mě ostatní myslí,"  usmívá se Zuzka.

Na rande ji zvalo čím dál více mužů, což jí lichotilo. „Muži se za mnou začali otáčet, zvali mě na večeři a na výlety. Nabídky bohužel přicházely i od ženatých mužů. Až mi to někdy začalo i vadit. Prostě, z extrému do extrému," uzavírá.

Zadržena policií!

Dvaadvacetiletá  studentka Lenka shodila padesát dva kilogramů. Když se jednou vracela z konzultace, po několika metrech ji zastavili policisté. Zadrželi jí všechny doklady a odstavili auto - podezřívali ji, že se vydává za jinou osobu!

Nechtěli věřit, že na fotkách je skutečně ona. „Nedivili jsme se, naprosto se totiž nepodobala.

Milé bylo, že k nám klientka přišla bezprostředně po příhodě rozesmátá vše povyprávět. Přestože ji čekalo nepříjemné vyřizování, byla šťastná z toho, že její proměna byla potvrzena dokonce i mocí úřední," vzpomíná terapeutka z Institutu kompliment.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama