reklama

Vysoký krevní tlak ohrožuje oči, varuje odborná lékařka

Nechcete nosit brýle? Na blízko nebo na dálku, jednoduchá operace vás jich snadno zbaví. A podobné to je s mnoha dalšími očními vadami, které už dnes nejsou neřešitelným problémem.

Foto: isifa/Thinkstock

Dnes už skoro každý  může mít oči jako orel!  O odstraňování očních vad pomocí jednoduchých operací i o řešení dalších zrakových vad jste se radili s primářkou oční kliniky MUDr. Lucií Valešovou.

Dozvěděli jste se tak všechny možné podrobnosti o takové operaci - jak probíhá, co všechno se od ní dá čekat a zda je vhodná právě pro vás.  Paní primářka uvedla všechny novinky při odstraňovaní krátkozrakosti, delekozrakosti i astigmatismu, což jsou nejčastější očí vady.

Šilhání u dospělých lze řešit

Doktorka Valešová se věnovala také méně obvyklým potížím a možnostem jejich operativního odstraňování. Ukázalo se, že na nejmodernějším pracovišti se dají řešit špičkovými laserovými přístroji téměř všechny oční problémy, včetně šilhání u dospělých.

Tento problém , který dokáže hodně potrápit a znepříjemnit život, byl dříve neřešitelný a za takový jej považuje stále ještě mnoho lékařů, kteří neslyšeli o nových metodách úpravy zraku.

Krevní tlak vás může připravit o zrak

Primářka Valešová  však také upozornila na velmi častý jev - vysoký krevní tlak, který může mít dopad na vidění a oko.  Lidé často o vysokém krevním tlaku nevědí nebo zanedbávají léčbu. 

"Krevní tlak může zhoršit stav na sítnici, ke zlepšení dojde opět až po správné léčbě krevního tlaku. Může také způsobit ucpání cév, což je většinou stav nevratný, takže prevence (dobrá kompenzace krevního tlaku) je základem uchování zraku," připomněla velmi důležitou okolnost
MUDr. Valešová..

Čtěte také: 7 jídel pro váš bystrý zrak

Naše odbornice

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Unikátní operace: Slepí zase vidí

Jak "ozdravit" jídlo? Stačí trocha speciální vlákniny 

Horoskop na celý rok 2013: Máte se těšit, nebo bát?

  

 

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama