Sexuální statistika: Kolikrát, kdy, proč a jak
Lidé se rádi srovnávají. Sexuální zvyky nejsou výjimkou. Nejčastější jsou otázky "kolikrát" a "jak dlouho", ale zajímavé je i "proč". Podívejte se na důvody, které nás vedou k milování!
Lidé se rádi srovnávají. Sexuální zvyky nejsou výjimkou. Nejčastější jsou otázky "kolikrát" a "jak dlouho", ale zajímavé je i "proč". Podívejte se na důvody, které nás vedou k milování.
Zdá se to jasné, že? Ale důvodem ve skutečnosti není, že se nám sex líbí, je naplněním vztahu a má v neposlední řadě také své blahodárně zdravotní působení - ulehčuje stres, přináší uvolnění a je zdravý pro srdce i pohybový aparát. nějak jsem při tom ale zapomněli na hlavní důvod: a tím je podvědomá snaha šířit vlastní geny.
Kolik dětí můžeme mít?
Rekord drží jedna žena v Rusku, která podle známé Guinessovy knihy v 18. století porodila celkem 69 dětí, a to jen z 27 těhotenství! Měla 16x dvojčata, 7x trojčata 4x čtyřčata.
To ovšem ještě není nic proti mužskému rekordu: Marocký vládce Mulai Ismail (1646-1727) měl v roce 1703 nejméně 342 dcer a 525 synů, a v roce 1721 o něm bylo známo, že má přes 700 mužských následovníků.
Ale pojďme se podívat, co na další obvyklé otázky a pochybnosti říká statistika a výzkumy sexuologů.
Hraje roli velikost?
Klid, pánové. Bez ohledu na to, co jste viděli ve filmu, jsou průměrné hodnoty v erekci asi od 13,97 cm do 15,75 cm na délku a od 11.94 cm do 12,95 cm po obvodu, což odpovídá průměru od 3,8 cm do 4,12 cm. A nehraje v tom roli ani rasa, ani věk!
Kolikrát "to" máme dělat?
Lidé, kteří žijí ve vztahu po dobu do jednoho roku, mají sex zhruba každý druhý den. Už po 3 letech soužití klesne ale frekvence sexu na 112 styků za rok. Pokud spolu partneři vydrží více než sedm let, mají sex v průměru už jen 57x do roka - tedy asi jednou za týden. Také Češi potvrzují zjištěné údaje: za rok mají v průměru sex 107 krát, což vychází na 2x týdně.
Potřebujete pomoc?
Průměrně 5 procent čtyřicetiletých mužů a mezi 15 a 25 procenty 65tiletých mužů zažili erektilní dysfunkci.
Kdy přijít o "nevinnost"?
Celosvětový průměr je u mužů 19,9 let, u žen o trochu méně - 17, 4 roky. Nová americká studie tvrdí, že i v tomto ohledu hraje svou roli genetika. Zděděné rysy osobnosti, jako je například impulsivnost, způsobují, zda člověk začne se sexem už v nižším věku .
Hraje roli postel?
Zhruba 12p procent manželských párů dává přednost pohodlí a spí odděleně.
Je orgasmus povinný?
Rozhodně nejde o automatické zakončení každého sexuálního styku. U mužů se "to" povede jen v 75 procentech, ale u žen jen v 29 procentech! Navíc většína žen není schpna vaginálního orgasmu a dochází k vrcholu jen klitoridálním způsobem.
Kolik partnerů máme mít?
Podle světového průzkumu ženy mají průměrně za život čtyři partnery, muži zato sedm parterek. V Česku muži průměrně udávají sex s více než devíti partnerkami, ženy s více než pěti partnery. Podle zkušenosti sexuologů zahrnují muži mezi své partnerky i ty, se kterými měli jen nekoitální styk.
Jak snadno něco chytneme?
Kolem poloviny všech sexuálně aktivních lidí během života chytí HPV - lidský papillomavirus. K formám s nízkým rizikem patří například genitální bradavice, naopak k hodně vysokým rakovina děložního čípku a další zhoubné nádory. V 90% případfů se s touto nákazou vyrovná imunitní systém bez pomoci.
Jak dlouho "to" má trvat?
Kdepak hodinu! Porovnání celosvětově prováděných studií potvrzuje, že nejběžnější je trvání od tří do sedmi minut. V rozsáhlém výzkumu amerických a kanadských sexuálních terapeutů z univerzity Penn State Erie se ukázalo, že pro většinu lidí je rozmezí tři až sedm minut "normální", sedm až 13 minut "žádoucí". Za příliš krátký lidé označovali sex v trvání 1-2 minuty, zatímco mezi 14 a 30 minutami už byl „příliš dlouhý". . .
Češi mají ale opět další "extrabuřty!"
Podleúdajů z unikátního výzkumu, který mapuje změny v sexuálním chování českých mužů a žen vždy po pěti letech, trvá normální soulož po česku dvakrát tak dlouhou dobu - plných 15 minut! To se ovšem zdá podezřelé i samotným autorům a odborným garantům výzkumu Petru Weissovi a Jaroslavu Zvěřinovi ze Sociologického ústavu 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze.
>