reklama

Studie: Lidé během pandemie častěji masturbovali. Muži více než ženy

Kolik procent lidí se během pandemie neoddávalo sexu a kolik si jich užívalo intimních chvil každý den, ukázaly výsledky nové americká studie. Vědecký tým se také zabýval důvody, proč lidé během lockdownu masturbovali. 

Ženy, které častěji masturbovaly, měly také častěji sex s partnerem.
Ženy, které častěji masturbovaly, měly také častěji sex s partnerem. | Foto: Shutterstock

Sexuální uspokojení pomáhá lidem objevovat vlastní sexualitu, zažívat potěšení, zvyšuje jim sebevědomí a posiluje pozitivní vztah k vlastnímu tělu. Výsledky studie z prosince minulého roku ve Spojených státech ukázaly, že i když muži masturbují více než ženy, během pandemie sebeuspokojování narostlo u obou pohlaví. Více než třetina párů během roku 2021 navíc uvedla, že se sexu neoddávala vůbec.

Vedoucí výzkumu Debby Herbenickovou a její tým zajímalo, jak často budou lidé masturbovat, z jakého důvodu a jak sebeukájení ovlivní chuť mít sexuální styk s partnerem během roku 2021. Analyzovali data z Národního výzkumu sexuálního blahobytu, do kterého se zapojily skoro čtyři tisíce respondentů a respondentek starších 18 let. 

Jako nejčastější důvody k masturbaci během pandemie účastníci výzkumu uváděli zmírnění stresu a uvolnění, potěšení, sexuální touhu a lepší spánek. 

Hlavními příčinami, proč muži nemasturbovali, byl nezájem, vážný vztah či rozpor s jejich náboženskou vírou. Nejméně častý důvod pak byla nespokojenost s vlastním tělem, nedostatek soukromí, pocit, že podvádí partnerku, či její nesouhlas s touto aktivitou. Ženy naopak častěji než muži odpovídaly, že sebeuspokojování nerealizují z důvodu nespokojenosti s vlastním tělem. Nicméně ženy, které uváděly častější masturbaci, si častěji také užívaly sex s partnerem.

Video: Lukeš: Masturbace je zdraví prospěšná. Kvůli stresu přibývá mladých mužů bez erekce (20.11.2020)

Muži neradi mluví o tom, že častěji chodí čůrat a mají problémy s erekci, v poslední době se to ale zlepšuje, říká urolog a androlog Martin Lukeš. | Video: Martin Veselovský
"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama