reklama

Ptejte se Online! - AIDS na vzestupu

V ČR přibývá denně jeden nový případ AIDS. Tato nemoc byla dříve záležitostí uzavřených skupin - narkomanů a homosexuálů. Dnes hrozí prakticky každému a čísla dokazují, že je na vzestupu. Onemocnět můžete i vy. Ptejte se odborného lékaře MUDr. Jilicha online!

Foto: Martin Kámen, www.artforlife.cz

AIDS dnes hrozí prakticky každému a čísla dokazují, že je na vzestupu. Onemocnět můžete i vy.  Ptejte se odborného lékaře MUDr. Jilicha online!

HIV se u zhruba poloviny pacientů projeví jako chřipka nebo mononukleóza. Až později se objeví zvětšení všech lymfatických uzlin. A pak i potíže s imunitními reakcemi, stejně jako další problémy.  Co dělat, když máte pochybnosti?

Ptejte se odborníka!

Na to i na všechny další otázky spojené s touto problematikou vám odpoví MUDr. David Jilich z AIDS Centra Fakultní nemocnice Na Bulovce. Podle jeho slov je v ČR dvakrát až třikrát víc nemocných než oficiálně uváděný počet 1600 případů.

Doktor Jilich bude hostem u nás v redakci v úterý 25. října a od 13 hodin začne odpovídat na vaše dotazy, které můžete začít posílat už nyní.

Proč se začít opravdu bát?

Každý den přibude v ČR jeden nový případ onemocnění virem HIV. V minulosti přenášeli pohlavní nemoci často prostitutky a narkomani, ale také určití lidé pracující ve službách, jako jsou restaurace, hotely, ubytovny apod. V současné době se šíří bez ohledu na povolání a sociální postavení. Víc než třetinu nakažených tvoří heterosexuálové. Virus se šíří i mezi těmi, kteří zkoušejí homosexuální styky ze zvědavosti.

Změnit to má nová kampaň s názvem Dej si bacha a drsnými obrázky s nápisem Taková horší sebevražda.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama