reklama
 

Příprava na zimu? Chraňte si ruce před mrazem!

Mráz není příznivý pro naši pokožku. Jak ale ochránit naše ruce? Víme to!

Ruce v zime trpí, starejte se o ně.
Ruce v zime trpí, starejte se o ně. | Foto: Profimedia

První doteky mrazivého počasí jsme zažili už poslední říjnový víkend. Je nejvyšší čas se začít starat o naše ruce, abychom neměli v zimě problém s ekzémem.

Jak ale ochránit ruce, které jsou citlivé a alergické na cokoliv. Zima je za dveřmi a je nejvyšší čas začít věnovat pozornost péči o vaše ruce. Podívejte se jak na to!

Jaké krémy jsou v zimě nejvhodnější?

Určitě v zimě sáhněte po krémech na mastnější bázi. Vyvarujte se používání lehkých krémů a gelů. Řiďte se pravidlem, že více slabších vrstev ochrání vaše ruce a nehty lépe než jedna silná. V zimě se rozmazlujte a zajděte si jednou za měsíc na hydratační parafínové zábaly. Vaše ruce tuto péči určitě ocení.

Jak pomoci pokožce v zimě

Jelikož není dobré používat hydratační krémy v zimě, musíme pokožce dodávat vodu zevnitř. Platí to nejen o pleti na obličeji, ale také o rukách. Dodržujte pravidelný pitný režim a zkuste se nezdržovat v přetopených místnostech. Pokud budete mít venku mokré rukavice, noste jedny náhradní. Teplo a vlhko v tomto případě nedělá vašim nehtům dobře.

Shrnutí na závěr

O ruce se musíme starat po celý rok. V zimě svou pozornost zaměřte trochu pečlivěji. Noste u sebe ochranné krémy, které jsou mastnější. Nezapomeňte v chladném počasí vytáhnout rukavice. Dopřejte jim dostatek vláhy zevnitř a při úklidu si vezměte ochranné rukavice, aby už tak trpící ruce nepřišly do styku s chemikáliemi.

Choďte na pravidelnou manikúru a dopřejte si parafínový zábal. Rozmazlujte se a dělejte si zábaly i na noc, tak všechny složky mají čas působit v klidu a déle.

 

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama