reklama

Plnoštíhlá modelka v reklamě na zmrzlinu pobouřila diváky. Propagujete obezitu, tvrdí

V televizním spotu na zmrzlinu Halo Top to pořádně rozbalila kolumbijská plus-size modelka Marie Jimenez Pacifico, která se specializuje na focení spodního prádla netradičních velikostí. V nové reklamě proto vystupuje jen v kalhotkách a podprsence.

Vášnivý tanec se zmrzlinou. Firma vsadila na plus-size verzi | Video: Halo Top Creamery

Roztančená modelka Marie Jimenez Pacifico nehledí na to, že by měla víc cvičit, jíst víc zeleniny a vykašlat se na dezerty, jak jí připomínají hesla v reklamě, která ironizují tlak společnosti na dokonalou postavu.

Místo toho, co všechno by měla, si Marie užívá bezstarostnou chvíli se zmrzlinou. Tedy až do chvíle, než si všimne, že ji celou dobu pozoruje důchodkyně odnaproti.

Reklamní spot, který se snaží bořit konvence, ale narazil u diváků. Na YouTube má záporné hodnocení a lidé v komentářích modelce připomínají, že by raději měla místo pojídání zmrzliny víc cvičit a jíst zeleninu. "Jinak dostaneš infarkt. Firma vyrábějící zmrzlinu akorát podporuje obezitu," napsal jeden z uživatelů s tím, že spot propaguje nezdravé stravovací návyky.

"Chápu, že každý nemůže být modelka, a je naprosto v pořádku být pyšný na svoje tělo, ale tahle reklama ukazuje lidem, kteří třeba bojují s tímto zdravotním problémem, že nemusí vůbec nic měnit nebo poslouchat doporučení doktorů," dodal další z diskutujících.

reklama
reklama
reklama