reklama

Znáte své orgánové hodiny? Poskládejte si správně denní režim a všechno půjde líp

Jedním ze skvělých nástrojů tradiční čínské medicíny jsou tzv. orgánové hodiny. Vychází z předpokladu, že každý orgán má v určitou denní dobu maximální i minimální výkonnost. To je pak možno využívat například při hledání příčin zdravotních potíží a jejich následné léčbě. Kdy který orgán "vládne"?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Každý tvor je součástí přírody, tedy i člověk. Z toho automaticky vyplývá, že děje ve vnějším světě se přirozeně odrážejí ve vnitřním. S touto skutečností pracují zejména tradiční východní nauky, které tyto souvislosti sledují a úspěšně využívají.

Jedním z nástrojů jsou tzv. orgánové hodiny, zaznamenávající průběh energie jednotlivých orgánů v závislosti na denním cyklu. Představují maxima a minima energie během 24 hodin a pomáhají lépe chápat tělesné pochody. 

Pokud se své tělo naučíte opravdu vnímat, může se váš život, a především zdraví, citelně zlepšit. A přidáte-li alespoň rámcovou znalost orgánových hodin, pochopíte, proč se například v noci budíte stále ve stejnou dobu, proč není dobré se v poledne nacpat, v jakou dobu je vhodné zajít k zubaři nebo kdy určitě nepít alkohol.

Jak vypadají orgánové hodiny, se dozvíte v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama