reklama
 

Nenechme chřipku zvítězit!

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.

Chřipka a nachlazení patří mezi onemocnění, kterými si několikrát za život projde každý z nás, zejména na podzim a v předjaří. Přestože chřipková sezóna přichází každý rok v podobnou dobu, dokáže zaskočit velké množství lidí nepřipravených. A pak je na místě mít po ruce něco, co si s příznaky nemoci zaručeně poradí.  

Chřipkou každoročně onemocní statisíce lidí a nemalé množství z nich chřipce zcela podlehne.  Nemoc je doprovázena nepříjemnými příznaky, z nichž minimálně dvěma trpí až tři čtvrtiny pacientů. 

Mezi příznaky chřipky patří: 
- horečka
- ucpaný nos
- bolest hlavy
- bolest svalů a kloubů
- vlhký nebo suchý kašel
- bolest v krku

Co dělat při chřipce

Pokud už se chřipce nebo nachlazení nedokážeme vyhnout, lze alespoň zmírnit její průběh.

Odpočívat - spánek a dodržování klidového režimu obecně jsou při jakékoli nemoci důležitou součástí léčby. Spánkem lze tělo posílit pro boj s tělesnými neduhy. 
Hodně pít - dostatečný přísun tekutin zabrání dehydrataci, pomáhá odplavovat toxiny z těla a také napomáhá rozpouštění hlenu. 
Dbát na přísun vitaminů - důležitý je zejména vitamin C, ideálně v přírodní formě (citronová šťáva, kysané zelí, ovoce, zelenina). 

Zbavte se horečky, ucpaného nosu i kašle

Další způsob, jak léčbu podpořit, je užívání volně prodejných přípravků. Ideální samozřejmě je, když se dají takříkajíc zabít všechny mouchy jednou ranou. Tedy zbavit se všech momentálních obtěžujících příznaků chřipky či nachlazení.  Vhodné jsou ty s obsahem přírodních složek, které pomáhají stimulovat imunitu (vitamin C, zázvor, med), usnadňují vykašlávání (med, šalvěj, mateřídouška) a umožňují lépe dýchat (eukalyptus, mentol, máta). A přesně to nabízí léčivé přípravky Vicks, spojení účinných látek s dotekem přírody.

Komplexním řešením více příznaků chřipky a nachlazení najednou jsou horké nápoje Vicks SymtoMed Complete a Vicsk SymptoMed Forte. Oba preparáty obsahují vedle účinných aktivních látek také přírodní složky a s nemocí si umí efektivně poradit. K dostání jako rozpustný prášek pro přípravu horkého nápoje.

VICKS SymptoMed Complete citrón - horký nápoj

Jediný horký nápoj na českém trhu, který kromě úlevy od horečky, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku, ucpaného nosu, přináší úlevu i od kašle. Ulevuje tedy ne od 4 nebo 5, ale hned 6 příznaků chřipky a nachlazení. Obsahuje paracetamol pro boj s horečkou a bolestí, fenylefrin na ucpaný nos a léčivou látku s názvem guaifenesin, která ulevuje od kašle.
Orientační cena v lékárně: 99,90 Kč, 5 sáčků; 169,90 Kč, 10 sáčků
Obsahuje: paracetamol 500 mg, guaifenesin 200 mg, fenylefrin 10 mg
(prášek pro přípravu perorálního roztoku)

VICKS SymptoMed Forte - horký nápoj                                                                                            

Horký nápoj, který je silný a účinný proti 5 příznakům chřipky a nachlazení jako je horečka, bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů a kloubů a ucpaný nos. Díky vysoké koncentraci paracetamolu působí především proti horečce a bolesti v prvních dnech chřipkového onemocnění.  Orientační cena v lékárně: 99,90 Kč, 5 sáčků; 169,90 Kč, 10 sáčků
Obsahuje: paracetamol 1000 mg, fenylefrin 12,2 mg 
(prášek pro přípravu perorálního roztoku)

Upozornění:
Před použitím si pozorně přečtěte příbalové informace léků.   
Všechny produkty lze zakoupit i v e-shopu lekarna.cz

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama