reklama

Kdo hubne, ten smrdí

Při redukčních dietách a očistných kúrách člověk svému okolí zrovna nevoní? Deodoranty nepomohou, pomůže chlorofyl!

Foto: Profimedia.cz

Všimli jste si, že při redukčních dietách a očistných kúrách člověk svému okolí nevoní zrovna vábně? A nepomohou tu ani parfémy a za jiných okolností účinné deodoranty.

Při dietách, kdy organismu odpíráme přísun sacharidů, si tělo jejich nedostatek v metabolickém procesu nahrazuje vytvářením tzv. ketonových tělísek, které člověk vydechuje a které nepříjemné páchnou acetonem.

Pach rozkladu...

Stejně tak i v případě redukčních diet,  nebo pokud máme delší dobu prázdný žaludek, vzniká stejně typický acetonový zápach. Acetonem v těchto případech páchne celý člověk, neboť se pach vylučuje i pokožkou.

Obvykle ho způsobují různé organické procesy v těle, nejčastěji plyn vznikající při rozkládání bílkovin po požití potravy. Stejně nelibě vonící důsledek mají i poruchy látkové výměny, hormonální změny a choroby trávicího traktu - nemluvě o nedostatečné hygieně ústní dutiny... 

Osvědčeným řešením je chlorofyl -  barvivo, nacházející se v zelených částech všech listech rostlin a stromů.

Zelené řešení

Chlorofyl umí přeměnit sluneční záření na energii v procesu zvaném fotosyntéza, ale zároveň dokáže účinně neutralizovat pach.

Chlorofyl snižuje aktivitu enzymů podílejících se na rozkladu bílkovin, čímž zabraňuje vzniku pachů. Buď napadá již vzniklé bílkovinné sloučeniny, nebo rozklad bílkovin přemění v jiný proces ještě před vznikem páchnoucích sloučenin.

V boji proti zápachu z úst a tělesnému pachu nám tedy silného spojence dává příroda.

Dobrý pomocník

Vlastnosti chlorofylu využívá potravinový doplněk proti zápachu z úst a jiným tělesným pachům, která zabraňuje rozvinutí těchto pachů ještě před jejich vznikem.

Stozzon tak ochraňuje před společenskými faux-pas, ať už způsobenými požitím aromatických potravin nebo přetrvávajícím tělesným pachem a zápachem z úst v důsledku nedostatku slin, chorob zažívacího traktu nebo poruch metabolismu.

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama