reklama

Jezte vědomě a s chutí. Trend pomáhá shazovat kila i léčit

Kdy jste si naposledy vychutnali nějaké jídlo, aniž byste koukali do mobilu nebo u toho dělali cokoliv jiného? Moderní doba nás nutí, abychom stíhali co nejvíce věcí najednou, jenže to s sebou nese i neblahé následky. Co vám pomůže se z toho nezdravého stereotypu vymanit?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Jednou rukou nabírat jídlo a tou druhou listovat v mobilu a číst zprávy nebo procházet sociální sítě. Jak dokazuje trend posledních let, tzv. mindful eating, jedna z příčin nabírání kil a pochroumaného žaludku je to, že svému jídlu nevěnujeme dostatečnou pozornost. Jak můžeme svůj stereotyp překonat ve směru zdravého stravování? 

Doba se zrychlila a my jsme se naučili jídlo do sebe co nejrychleji naházet, aniž bychom mu věnovali hlubší pozornost. "Informace o pocitu sytosti přichází do mozku až později, proto je důležité mít nad porcí jídla kontrolu," podotýká Tereza Havrlandová, raw nadšenkyně a zakladatelka společnosti Lifefood. Podle ní tak toho sníme víc, než ve skutečnosti potřebujeme. "Stejně tak se může stát, že snadněji podlehnete emočnímu hladu, nikoliv tomu skutečnému," dodává Havrlandová.

Podle zakladatelky a instruktorky pražských Domů jógy Věry Vojtěchové však můžeme kontrolu nad stravovacími návyky poměrně snadno získat.

Podívejte se do naší galerie, jaké kroky vám k tomu pomohou. 

reklama
reklama