reklama

Jak zbavit tělo toxinů a získat energii? Podpořte lymfatický systém

Naše tělo potřebuje po douhé zimě pročistit a získat pořádnou dávku energie. Jak ho uvést do pohybu, aby všechno fungovalo, jak má?

Foto: iStock

Během zimy máme tendenci schovávat se doma, takže pak trpíme nedostatkem pohybu. Organismus oslabuje a hromadí se v něm toxiny.

Podle Jany Votrubové z kliniky Esthetic Medical je jedním z nejlepších způsobů očisty organismu po zimě podpoření aktivity lymfatického systému.

Vstříc lymfatickým masážím

Lymfatický systém souvisí s obranyschopností. Společně s vylučovací a trávicí soustavou zbavuje tělo škodlivin, které se do něj dostávají z vnějšího prostředí.
Pravidelná ruční (ta je ideální) nebo přístrojová lymfodrenáž pomáhá proti celulitidě, ulevuje při zadržování vody, zlepšuje problémy s pletí a je vhodným doplňkem k hubnoucím procedurám, jejichž účinek urychluje. Navíc prokazatelně posiluje imunitu.

Vsaďte na zelenou

S příchodem jara odlehčete i jídelníček. "Zelená zelenina je nabitá živinami, především vápníkem, draslíkem, hořčíkem, železem a vitamíny A, C a K a antioxidanty bránící organismus před volnými radikály, jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí," říká Sofie Vitoušová, poradkyně Cambridge Weight Plan z oddělení Dermatologie Lékařského domu Praha 7. Zaměřte se na konzumaci mladého špenátu, hlávkového salátu nebo, řapíkatého celeru a dopřávejte si také čerstvé bylinky, kterých je teď všude dost.

Pomůže diagnostika složení těla

Pokud byste se vedle toxinů rádi zbavili i pár kil navíc, měli byste se podle Sofie Vitoušové svěřit chytré technice. "Na diagnostice složení těla se dozvíte, jaký máte v těle poměr vody, tukové a svalů a zjistíte také procento útrobního tuku," říká odbornice a upozorňuje, že útrobní tuk je rizikovým faktorem řady onemocnění včetně nemocí srdce, cukrovky a některých forem rakoviny. Určité typy diagnostických přístrojů pak přímo dokážou doporučit, jak co nejlépe obnovit harmonii svalů v těle vhodnými fyzickými aktivitami, a změří obsah minerálních látek v těle.

Vyzkoušejte termosaunu

To, že jsou pravidelné návštěvy sauny blahodárné pro vaše zdraví a podporují vyplavování toxinů, už asi víte. Že však existuje ještě efektivnější způsob, jak se toxinů zbavit, už ví málokdo. Jedním z nejinovativnějších způsobů, jak naše tělo na jaře očistit, je v současnosti termosauna neboli katalytická termolipolýza.

Díky ní se efektivně zbavíte vody v podkoží, zlepšíte vzhled celulitidy a zeštíhlíte o pár centimetrů v pase, na stehnech, bocích i rukou. Účinek tepla navíc ještě podpoří speciální séra aplikovaná na pleť před zapnutím přístroje.

"Před ošetřením byste měli vypít asi tři sklenice vody, aby bylo, co potit. Samotné ošetření spočívá v aplikaci tělového roztoku podporujícího odvodnění s jemnou krouživou masáží lymfatických uzlin. Po masáži se aplikují "tělové hmoty" podporující samotné odvodnění a redukci tukové tkáně. Celé tělo je přitom zabaleno do fólie, která navýší absorpci aktivních látek. Následuje půl hodiny v hřejivém spacáku," vysvětluje Jana Votrubová.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama