reklama

Jak si chránit srdce - kardiolog online. OMLUVA

VÁŽENÍ ČTENÁŘI,  omlouváme se - docent Táborský byl naléhavě odvolán. O náhradním termínu online rozhovoru budeme včas informovat. Otázky, které jste už poslali, budou určitě zodpovězeny!

Foto: Profimedia.cz

VÁŽENÍ ČTENÁŘI, omlouváme se - docent Táborský byl naléhavě odvolán. O náhradním termínu online rozhovoru budeme včas informovat. Otázky, které jste už poslali, budou určitě zodpovězeny!

Choroby srdce jsou stále největšími zabijáky Čechů. Velkou část z nich ovlivňujeme sami tím, jak  žijeme. Co můžeme ovlivnit a na co si dát pozor? Zeptejte se kardiologa, docenta Táborského.

Riziko kardiovaskulárního onemocnění o 30 až 50 procent zvyšuje pobyt v zakouřeném prostředí. Na to, aby člověku škodily cigarety, však ani nemusí být sám kuřákem.

Ptejte se!

Ročně zemře na následky pasivního vdechování cigaretového kouře až 3500 nekuřáků! Vinu nesou bezohlední kuřáci i příliš benevolentní zákony - v jiných zemích už je kouření na veřejných místech zakázáno.

Jak chránit své srdce, jak řešit následky srdečních onemocnění a na další záležitosti kolem kardiovaskulárních chorob, na to se ptejte v online rozhovoru v úterý 22. listopadu. Zhruba od 13 hodin bude u nás v redakci odpovídat  na vaše dotazy odborný lékař docent Táborský. Otázky pro něj můžete začít posílat už nyní!

Náš odborník

Doc. MUDr. Miloš Táborský, přednosta první interní kliniky v Olomouci. 

Nezapomeňte, že prvním krokem, který  pro zdraví svého srdce můžete udělat a nebude vás stát žádné úsilí, je nepohybovat se v zakouřeném prostředí  - a samozřejmě nekouřit. Tomu by výrazně prospěl zákon, jenž by zakázal kouření v restauracích. Podpořili byste ho? Diskutujte s námi na FB!

Myslete na děti!

Častými oběťmi pasivního kouření jsou bohužel děti. Hrozí jim zvýšené riziko zápalu plic, zvýšené riziko vzplanutí astmatu a astmatického záchvatu, zvýšené riziko infekcí dýchacího systému 1,5-2krát. Pasivní kouření je příčinou desetiny dětských leukemií a také výrazně snižuje plicní funkce dítěte. Zhoršuje také příznaky u nemocí, jako jsou alergické astma, atopický ekzém a alergická rýma, a riziko zánětu středního ucha.

 

Pazderka: Ruská propaganda přitvrzuje, jako novinář bych se v Moskvě necítil bezpečně | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama