reklama

Už jste pili matcha tea? Nakopne vás víc než káva a nabídne úžasnou chuť

Doba je rychlá a my občas "příliš pomalí". Jak se nezbláznit, zůstat ve formě, myslet pozitivně a cítit se svěží? Možná to zní trochu jako sci-fi, přesto existují způsoby, jak toho dosáhnout. Klíčem k úspěchu je životní styl, jídelníček a také to, jak si dokážeme věci poskládat v hlavě. Pokud alespoň trochu "slyšíte" na zdravé stravování, pravděpodobně znáte i japonský zelený čaj matcha. Co je na něm tak unikátního? A je opravdu zdravější než káva?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Historie čaje sahá hluboko do minulosti, přesto nedokážeme přesně určit, kdy se objevil poprvé. Za kolébku nápoje bývá označována Čína, za objevitele pak léčitel čínského císaře Šen-Mung, kterému "omylem" upadlo do vody, kterou si převařoval, několik listů ze stromu. Připravený nápoj lákavě voněl i dobře chutnal - a "první čaj"byl na světě.

  Věděli jste, že čaj se původně používal výhradně jako léčebný prostředek? Všeobecně oblíbeným nápojem se stal až o mnoho let později. čaj, k citátu, žena.cz

Jedním z nejoblíbenějších čajů současnosti je čaj zelený, za jehož krále bývá právem označován jemně mletý čaj matcha. Tento nápoj však původně nepochází z Číny, jak by se možná dalo předpokládat, ale z Japonska. Má specifickou zemitou chuť a obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek. Mnozí tvrdí, že na ně působí ještě povzbudivěji, než káva.

Jak je to s čajem matcha doopravdy a čím se od kvalitní kávy liší?

Více v naší grafice…

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama