reklama

Cukr nejezte. Nasypejte si ho na tělo!

Nejezte cukr, ale zkuste ho pro změnu použít zvenčí! Jak? Jako účinný lék na poranění menšího rozsahu

Foto: Profimedia.cz

Nejezte cukr, ale zkuste ho pro změnu použít zvenčí! Jak? Jako účinný lék na poranění menšího rozsahu.

"Zbytečný a škodlivý - cukr je nepřítel!" slyšíme dnes ze všech stran.  Ale  i dnes dokáže cukr to, proč si ho vážili lidé před staletími: hojit rány a odstraňovat infekce.

Dobrý léčitel

Před nedávnem argentinští vědci z univerzity v Buenos Aires zkoumali starověký postup při léčbě ran a poranění používaný už kdysi například v Egyptě, jak dokládají historické prameny.  Pokud jste v mládí četli Dobrodružství Toma Sawyera,  dozvěděli jste se o něm také.  A možná že jste takovém postupu slyšeli i od praprababiček.

 

Přírodní cukr totiž obsahuje antibakteriální složku, která zabraňuje množení a růstu počtu mikroorganismů. Cukr má také schopnost absorbovat vlhkost a snižuje tak otok. Navíc se zdá, že cukr umí rovněž stimulovat tkáň k tomu, aby vytvářela nové zdravé buňky.

Sladká terapie na buenosaireské univerzitě úspěšně uzdravila 99 % ze 120 pacientů s bakteriální infekcí, a to v období 9 až 17 dnů, což byla kratší doba, než bývá k uzdravení potřeba obvykle. Podobný postup zkusili rovněž lékaři v Greenvillu a podle jejich závěrů je cukr jako léčitel nejméně stejně dobrý jako jiné, umělé léky.

Já vám to osladím

Terapie cukrem se dá využít při léčení popálenin, vředů a poranění.  Skvělé výsledky má cukr při léčbě menších zranění, jako je pořezání, následky pádu s pohmožděninami a odřeninami. Cukr rychle vysuší rozsáhlé poraněné plochy .
Nejdřív se rána vyčistí od nečistot, pak se posype cukrem - klidně i obyčejným bílým. Žádné štípání nečekejte, jen to trochu chladí. Ustane krvácení a rána se začne stahovat. Pokud budete ránu „cukrovat" pravidelně, zkrátí se doba hojení.

Proč ho nechat „venku"

Cukr má sice jen 4 kcal v 1 gramu (u sacharózy), ale přesto je hlavním faktorem vzniku obezity a s ní spojených nemocí (diabetes, srdeční choroby atd). Už proto, že sladká jídla jsou většinou také plná tuku (čokoláda,  cukroví, zákusky, zmrzlina). Taková spousta energie se uloží ve formě tukových zásob.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama