reklama

Co všechno zmůže dobrý antiperspirant

Potit se při fyzické námaze - při práci nebo sportu - je normální, obvykle s ním počítáme. Horší je tzv. emocionální pocení, které nás může zastihnout nepřipravené.

Foto: Profimedia.cz

Potit se při fyzické námaze - při práci nebo sportu - je normální, a  obvykle s ním počítáme. Horší je tzv. emocionální pocení, které nás může zastihnout nepřipravené. Ale nemusí.

Produkce potu je však zvýšená i při emočně vypjatých situacích, při vzrušení, strachu nebo úzkostných stavech. Spustit ji ale mohou také některé léky, ostrá jídla, a samozřejmě také alkohol.

Jak odstranit pach?

Nadměrné pocení se objevuje buď na celém těle, nebo jen na určitých místech, hlavně na čele, dlaních, ploskách nohou nebo v podpaží. Činnost velkých potních žláz řídí především naše psychika - proto také hovoříme o tzv. emocionálním pocení. Lidé postižení hyperhidrózou se však potí i v klidu, bez jiných zjevných podnětů i v chladnějších teplotách. 

Doporučujeme: Téma: Psychika a pocení

Apokrinní potní žlázy produkují hustší zkalenou tekutinu žluté barvy, která obsahuje více bílkovin a tuku. Je známé, že pach nezpůsobuje sám pot, ale jeho rozkladné produkty produkované bakteriemi na pokožce. Stačí však zpocené dlaně při podávání ruky, mokré "koláče" na košili nebo zvlhlé podpaží na halence, a cítíme se méněcenní.

Co nás může spolehlivě ochránit?

Naše okolí totiž reaguje jednoznačně negativně nejen na "smraďochy", ale i na viditelné známky pocení, jako jsou mokré skvrny. Už proto, že je dávno známé, jak obtěžujícímu pocení snadno zabránit. Ochránit nás mohou antiperspiranty, ale samozřejmě záleží na druhu. Pokud nás náš antiperspirant nedokáže dostatečně ochránit, společně s naším vzhledem uvadá také naše sebevědomí.

Účinnost antiperspirantů zajišťují aktivní antiperspirační látky, které se rozpouští v potu a vytváří tak na pokožce ochrannou vrstvu, která účinně zabraňuje toku potu v podpaží. Tato ochranná vrstva se pak postupně uvolňuje přirozeným procesem olupování kůže a samozřejmě při sprchování.

Klid, sebevědomí, úspěch

Použití dobrého antiperspirantu dokáže člověku přinést novou kvalitu do života. "Návaly horka při menopauze měly hrozné následky. Často jsem byla mokrá jako myš a cítila jsem se fakt trapně. Teprve použití účinného antiperspirantu mi přineslo vyrovnanost a klid," vypráví 49letá Alena.

Náš tip: Trable spojené s pocením: Jak funguje antiperspirant?

Takový antiperspirant má totiž výhody, které se projeví hned v několik oblastech. Především získáme klid, že se nestaneme předmětem odsouzení a křivých pohledů. To nám dodá sebevědomí, které je tak potřebné jak v soukromém, tak především pracovním životě. Budeme tak o krok blíž úspěchu, který si tolik přejeme.

Správný antiperspirant nám také může pomoci ušetřit dost peněz. Díky němu ochráníme své oblečení, které nám tak déle vydrží "jako nové".  

Nové revoluční antiperspiranty Rexona Maximum Protection obsahují větší množství aktivní složky než běžné antiperspiranty řady Rexona. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje aplikovat antiperspiranty Rexona Maximum Protection večer před spaním, protože potní žlázy jsou přes noc méně aktivní a antiperspirační látky se tak dokáží lépe vstřebat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

12 povolání, která nejvíc škodí zádům. Je tam i vaše?

Kyselina močová a dna: Komu hrozí a co pomáhá?

Montážní pěna v kusu hmoty: Proč nejíst párek v rohlíku

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama