reklama

Často googlujeme a málo konverzujeme. Čím ještě škodíme svému mozku?

Lidský mozek je základním orgánem nervové soustavy člověka. Řídí a kontroluje veškeré tělesné funkce, je tedy více než žádoucí, aby byl v co nejlepší formě. Bohužel ho velice často v tomto směru nepodporujeme, mnohdy dokonce úplně naopak. Čím nejvíc škodíme svému mozku?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Mozek, ačkoli se svou velikostí nezdá, je nejhladovějším orgánem našeho těla. Strukturou připomíná želatinu a je bezesporu nejsložitější a nejméně probádanou "lidskou krajinou". I přes masivní technologický pokrok zůstává mozek mnohem sofistikovanější (a taky komplikovanější) než jakýkoli počítač. Přitom je jeho hlavní složkou obyčejný tuk.

  Věděli jste, že mozek je zhruba z 60 % tvořen tukem, což ho činí nejtučnějším orgánem v lidském těle? Mozek, k citátu, žena.cz

Ne vždy si člověk uvědomuje jeho důležitost a ne vždy se k němu chová s patřičnou úctou a ohledy. Ale to už je lidská přirozenost anebo obvyklá vlastnost, že věci, které "fungují samy", nemáme potřebu nějak zvlášť opečovávat. To však jen do okamžiku, než se začne něco dít.

Minimálně polovina úspěchu je prý v prevenci, ať už je řeč o čemkoli. A mluvíme-li o lidském mozku, pak je víc než užitečné plně si některé souvislosti uvědomit. Ano, je dobré vědět, čím svému "šéfovi" škodíme, ale i to, jak se nám může následně odměnit.

Více o tom, co lidskému mozku neprospívá, v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama