reklama

BLOG life with dia: Jaký je můj život s diabetem

Blogerka Zuzana Franzová říká, že každý z nás píše svůj příběh, díky kterému je zrovna tam, kde právě je. Věří, že každá událost v našem životě má smysl a nakonec zapadne do skládačky, která nás posunuje dál.

Zuzana Franzová - life.with.dia
Zuzana Franzová - life.with.dia | Foto: Archiv Zuzany Franzové

Chci ukázat, že i když se v životě musíme poprat s různými nelehkými překážkami, můžeme si ho užít a především ho skutečně prožít!

Každý den je pro mě výzvou, stále se snažím překonávat sama sebe a posouvat svůj život dál, přesně tím směrem, abych byla šťastná!

  "Ať už se pereme s čímkoli, vždy hodně záleží na našem přístupu, energii a síle!" Zuzana Franzová

Tohle je můj příběh

Bylo mi 8 let, když mi diagnostikovali cukrovku (neboli diabetes mellitus) 1. typu. Nemoc, kde je vidět ta velká moc a zároveň bezmoc medicíny - cukrovka je léčitelná, ale nevyléčitelná nemoc. V jedné chvíli se mi překlopil život vzhůru nohama. Mé tělo úplně přestalo produkovat inzulín, který snižuje hladinu cukru v krvi. Hlavní úkoly byly následující - hlídání si hladiny cukru v krvi, píchání injekcí s inzulínem do těla a kontrola příjmu množství jídla v určitý čas.

Cukrovka mění život

Rozhodla jsem se ukázat, jaký je skutečný život s diabetem 1. typu z mnoha důvodů. Jedná se o ne příliš známý typ cukrovky, o kterém se u nás příliš nemluví. Cukrovka na nás není vidět - není vidět ten vnitřní třes, nebo když ztrácíme zrak, protože máme nízkou hladinu cukru v krvi. Není vidět ta snaha o přemýšlení, i když se nejsme schopní soustředit nebo křeče a bolest hlavy, a to naopak z důvodu vysoké hladiny cukru v krvi.

Zuzana Franzová

Zuzana Franzová

Zuzana Franzová si založila profil na Instagramu s názvem life.with.dia, aby inspirovala, motivovala, pomáhala a poslala svůj život s diabetem 1. typu více mezi lidi. Proč? Protože je přesvědčená, že to za to stojí, protože chce mít spoustu hezkých vzpomínek a zážitků, být šťastná a s úsměvem na tváři. Zuzana nikdy nepostrádá pozitivní přístup, energii a sílu a nevzdává se. Hodně se drží toho, že chce skutečně žít a ne jen přežívat. Podívejte se i na její blog https://blogbyzuu.wixsite.com/mysite

Heslo: Bojuj - stojí to za to!

Není vidět bolest při aplikaci inzulínu nebo ta vyčerpávající a neustálá potřeba hlídání se. Nakonec nejde vidět ani ten strach, respekt nebo zodpovědnost, kterou k téhle nemoci mám, protože vím, že stačí tak málo a může všechno najednou skončit. Tohle všechno a mnohem víc schovávám za svým úsměvem a (díky cukrovce) neobyčejným životem, který nehodlám vzdát! Asi byste jen těžko uvěřili, jak je někdy náročná i taková maličkost, jako si změřit hladinu cukru v krvi.

Cukrovka ovlivňuje prakticky všechno v mém životě, bez výjimky. Snažím se, aby nebyla jeho hlavním tématem, ale zároveň si ji musím zodpovědně hlídat, abych si mohla dovolit plnohodnotný život se vším, co k němu patří. Není to snadné, někdy chci prostě jen utéct, ale pak se vždycky objeví něco, co mi dá důvod se znova nadechnout a věřit, že to za to úsilí prostě stojí!

 

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama