reklama

9 důvodů proč hned začít trénovat mozek: Omládnete a nebudete bloudit

Lidský mozek je v každém případě fenomén. Dosud - a s největší pravděpodobností do značné míry vždy - neprobádaný terén. Záležitost hodná zkoumání, ale také ohromného respektu. Proč si svého mozku tolik vážit a z jakých důvodů ho trénovat?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Noční můrou mnoha lidí je obava o soběstačnost v pozdějším věku. Asi nikdo by se nechtěl ve stáří stát člověkem, který svůj život už tak docela nežije. Který jen tak nějak přebývá ve vlastním těle s myslí poztrácenou někde cestou…

Jistě každý zná stav, kdy na něco zapomněl. Je to normální, lidské a běžné. Jen se to nesmí stát pravidlem a díky četnosti takových situací narušovat náš běžný život.

  Víte, že lidský mozek pracuje efektivněji při pohybu? Při lehké fyzické námaze (třeba při svižnější chůzi) je totiž více prokrvován a okysličován. To vede ke zvýšení bystrosti, pozornosti a v neposlední řadě k novým nápadům. mozek, chůze

Dnešní doba je plná nejrůznějších technologií, všech možných aplikací na kdeco. Nemusíme si pamatovat, v chytrém mobilu máme téměř vše, včetně velké části naší paměti. Jenomže co je tam, chybí jinde. Schválně - kolik telefonních čísel znáte z hlavy? A kdy jste se naposledy v neznámém městě orientovali podle cedulí, případně svého orientačního smyslu bez využití navigace? A kolik knížek jste za poslední půlrok přečetli?

Je na pováženou, nakolik svému mozku na jedné straně ulevujeme, na druhé ho ničíme. Mozek je jako houba. Touží se učit, vstřebávat informace, nevyschnout a nezlenivět. Jenomže - poskytneme-li mu lenošivou příležitost, rád ji využije. Vždyť je náš!

A proč vlastně mozek trénovat? 

Dozvíte se v naší grafice.

reklama
reklama