reklama

Potraviny, které pomohou pročistit vaše cévy: Jak se vyhnout nejen infarktu

Zdraví je naším největším bohatstvím a pokud chybí, jen těžko vám v životě budou fungovat ostatní věci. Víme, co přispěje k prevenci proti nemocem.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Potrava, je-li správně volena, je radostí i lékem. Dnes se zaměříme na potraviny, které vám pomohou čistit cévy, což působí jako prevence infarktu nebo mozkové mrtvice.

Cévy rozvádí po celém těle tekutiny jako krev a míza. Cévní soustava neboli kardiovaskulární systém slouží k přenosu kyslíku do tělních tkání a také rozvodu živin po celém těle. Touto cestou také tělo odbourává škodliviny a dokonce řídí termoregulaci.

  "Zdraví je předpokladem všeho." Miloš Kopecký Zdraví, k citátu, žena.cz

Cévy se však mohou zanášet nevhodnými tuky bohatými na "zlý" cholesterol, ale také transmastnými kyselinami, bílým cukrem nebo solí. Zanesené cévy jsou v konečném důsledku neprůchodné, což může vést ke zdravotním potížím a vyvrcholit infarktem či mrtvicí.

Zamezit tomu můžete zařazením vhodných potravin, které dokážou cévy vyčistit a pomoci tak lepšímu fungování kardiovaskulární soustavy.

O které potraviny jde, se dozvíte v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama