reklama

Za jógou a ayurvédou do exotiky. Kam se vydat za opravdovou relaxací?

Nároky, které na sebe klademe i necháváme klást každý den, každou z nás někdy dovedou k nutkavé potřebě všeho nechat a jenom relaxovat. Máme pro vás tipy na tři místa, kam se příště vydat, abyste si opravdu odpočinuly!

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Go2

Království jógy na Bali

Indonésie je země s fascinující kulturou i nádhernou přírodou a na každém z jejích ostrovů návštěvníky překvapí něco jiného, nicméně jóga je neodmyslitelně spjatá s Bali. Bohatá kultura, chrámy ukrývající fascinující historii a nádherná příroda tvoří bezchybnou kulisu pro relax a návrat k sobě. Tento typ odpočinku je na Bali tak oblíbeným, že některá města se už dají považovat za opravdová jógová centra, patří mezi ně například Ubud, Canngu nebo Amed, na zájezd ale nemusíte vyrazit na vlastní pěst. Pokud byste ráda vyrazila na dovolenou sama, ale úplně se na takové dálky necítíte, zvolte zájezd Jóga na Bali s Olgou Šnapkovou od 41 800 Kč.

Indická kolébka relaxace

Zemí, která se k poznání tradičních ajurvédských masáží, jógy a uzdravení těla i ducha nabízí, je Indie. Tisíce let tradice, vědomostí předávaných z generace na generaci a snaha o život v rovnováze mluví samy za sebe a ti, kdo zatouží po delším odpočinku a dlouhodobějších účincích, mohou navštívit některé z vyhlášených ayurvédských center v Kerale, Goe, Karnátace nebo Tamilnádů. I dvanáct dní vám ale postačí k protažení těla na józe, relaxaci a duševní očistě mysli. Bez stresu a starostí můžete vyrazit na zájezd Jóga v Indii s Lindou Michna od CK Go2, na kterém opravdu odhodíte všechny starosti za hlavu. 

Ayurvédské rituály na Srí Lance

Srí Lanka je od Indie nedaleko, a tak není divu, že si ayurvéda našla pevné místo ve srílanské kultuře. K léčbě využívá pouze bylinné léky a cílem ayurvédské terapie je celkové uklidnění a odpočinek. Toužíte přesně po něčem takovém? Vydejte se za "vědou o životě", jak se jí také přezdívá, na tento rozmanitý ostrov a nechte se hýčkat na blahodárných procedurách. Během své dovolené poznáte nejen, jaký má na Srí Lance ayurvéda význam a jak vypadají autentické masáže a procedury, ale můžete poznat i to nejlepší z místní přírody, historie a nahlédnout do tajů pěstování čaje. Stačí necelé dva týdny odpočinku a slibujeme, že se z dovolené na Srí Lance vrátíte jako nový člověk.

Ať už ke svému odpočinku zvolíte jakoukoliv destinaci, i zkušení cestovatelé doporučují svěřit do rukou ověřeného průvodce a lektora, vydat se s nimi můžete do celého světa. Cílem je přeci relaxace a do těch vzácných okamžiků byste si neměli nechat zasáhnout žádné všední ani nevšední starosti spojené s novými místy a cestováním, předejte je k vyřešení ostatním.

A až se vrátíte z cesty zrelaxované a se znovu nalezenou rovnováhou těla i duše, nenechte se o ni připravit v každodenním shonu, to by po tak nádherné cestě byla veliká škoda!

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama