reklama

The North Face

Oblečení americké značky The North Face je určeno pro milovníky outdoorových aktivit všech věkových kategorií.

Historie

Sportovec Douglas Tompkins si se svým kamarádem, a tedy i později společníkem, Kennethem „Hap" Kloppem, založili obchod s outdoorovým vybavením v San Franciscu, v Kalifornii. Psal se rok 1968 a oba nadšené sportovce čekala dlouhá cesta k prosazení své značky. Myšlenka The North Face vznikla při výletu na Eagle Mountain v Minnesotě.

Název The North Face (severní svah hory) dostala značka z označení po nejstrmější stěně hory, která je pokryta ledem. Tento symbol používají horolezci, a jen ti nejlepší z nich překonají tuto náročnou cestu a dostanou se až na vrchol. Svahy hor na severní polokouli jsou všeobecně tím nejnáročnějším výstupem pro horolezce, a proto majitelé společnosti zvolili pro svou značku tento název. Později společnost na trh uvedla i heslo „Never stop exploring", kterým se dodnes řídí.

V roce 1968, tedy bezprostředně po založení prvního obchodu, začala firma nabízet funkční oblečení své vlastní značky a vznikala první kolekce. Nejprve se zaměřila na horolezecké vybavení, batohy, oblečení pro sportovce a milovníky hor. Společnost The North Face začala postupně vymýšlet inovativní způsoby výroby, nové střihy a styly v outdoorovém oblečení a přicházela s unikátním vybavením. Nástupem 80. let se začala věnovat také výbavě, která byla určena výhradně pro extrémní lyžování. Dále se začala specializovat na campingové vybavení a v této době rozšířila prodejní sortiment natolik, že pokrýval veškeré oblasti outdoorových sportů.
The North Face využívá k výrobě outdoorového oblečení moderní technologie, snaží se vyvíjet nové látky, pevné švy a padnoucí střihy tak, aby byla světovou špičkou ve svém oboru. Milovníci značky znají inovativní technologie a rádi se pro výrobky tak vysoké kvality vracejí.

Do povědomí zákazníků na celém světě se dostala přibližně v roce 2000 a zaměřuje se zejména na mladé aktivní lidi. The North Face má samostatné webové stránky pro Spojené státy a pro Evropu.

O značce

Značka The North Face nabízí velice kvalitní outdoorové vybavení, mikiny, bundy, kalhoty, nepromokavé oblečení, spací pytle, batohy, stany, lyžařské oblečení a obuv. Za své logo zvolila grafickou obměnu žulového masivu Half Dome v Yosemitském národním parku, který je označován za nejvyšší stěnu na světě.

Oblečení firmy The North Face je velice kvalitní a na trh mnohdy přijde s inovativní myšlenkou či novinkou na poli outdoorového oblečení, kterou zákazníci vřele uvítají. Oblečení je navrženo pro sportovce, milovníky outdoorových aktivit, ale také je vhodné na běžné neformální denní nošení. Hodí se i do extrémních podmínek, tedy do pouště, na lyže či na vysokohorskou turistiku. Jeho kvalitu potvrzuje i využití horolezecké výpravy na Mount Everest. Pro příznivce byla vytvořena webová stránka The North Face Guru, na které mohou sdílet recenze k produktům a varovat ostatní zákazníci před padělky.
V současné době je The North Face součástí velké VF Corporation, která vlastní známé značky Lee, Wrangler a Vans. Sídlo společnosti je v Kalifornii ve městě Alameda.

Kolekce

Mezi nejlepší produkty značky The North Face patří jednoznačně batohy. Firma ovládá přibližně polovinu amerického trhu s těmito výrobky. Batohy americké společnosti jsou unikátní zejména díky dokonalému a funkčnímu provedení. Zakoupit si můžete takový, který je ultra lehký, nepromokavý, s vysokou nosností a skladný.
Outdoorové vybavení, které The North Face poskytuje horolezcům, kempařům či milovníkům přírody, čítá široké spektrum možností od stanů až po karimatky, spacáky či pevnou obuv.

Oblečení je rozděleno dle kolekcí pro muže, ženy a děti, a také dle vykonávaných aktivit, proto naleznete v obchodech vybavení pro běžce, na vysokohorské túry a také na lezení po skalách.
Kolekce The North Face nabízí kalhoty, kraťasy, sezónní oblečení, fleecové mikiny, softshelové bundy M Apex Elixir Jacket, nepromokavé bundy a kalhoty, které jsou odolné každému počasí, bundy na zip, přes hlavu, odlehčené bundy a odlehčené oblečení, trička, košile, doplňky – šátky, čepice, šály, rukavice.
V pánské kolekci naleznete oblečení velikosti od XS do 3XXL neboli od velikosti 28 – 38. Nejvíce produktů je nabízeno vždy v klasických velikostech – S, M, L, XL a XXL. U dámské kolekce je oblečení značeno ve velikostech XS až XXL, dětské velikosti jsou v XS až XL.

Produkty značky The North Face jsou vysoce kvalitní, řadí se k vyšší cenové kategorii, ovšem za vyšší cenu zákazník dostane prvotřídní jakost, a možná proto je značka The North Face tak oblíbená.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama