reklama

s.Oliver

Firma s.Oliver se zabývá prodejem oblečení, bot, doplňků, šperků, parfémů a brýlí. Móda je určena pro muže, ženy a děti, kteří mají rádi městský styl, vkusný, bez společenských střihů, obsahující pestřejší barvy a vzory.

Historie

Rodinný podnik byl založený v roce 1969 jako malý butik v německém městečku Würzburg. Majitel Bernd Freier pojmenoval 25 metrů čtverečních velký obchůdek po hrdinovi z románu Charlese Dickense Oliver Twist a nazval jej Sir Oliver. V roce 1974 vycestoval Bernd Freier do Indie, kde jeho cílem bylo jednat přímo s výrobci textilií a stát se tak nezávislí na velkoobchodnících. V roce 1978 bylo jméno značky zkráceno na současně používané s.Oliver. O rok později byla značka pod tímto názvem patentována. V roce 1987 s.Oliver koupil džínovou módu výrobce z Chicaga, a obnovil značku pod názvem Knockout. V roce 1993 byla založena společnost Textilhandels GmbH, a v roce 2002 vznikla známá značka COMMA, která se vyvíjí zcela samostatně od s.Oliver.
První obchod mimo Německo byl otevřen v roce 1998 v Rakousku. Brzy následovaly další pobočky, které byly založeny ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Lucembursku, České republice a Polsku. Sídlo společnosti je v německém Rottendorfu.
Společnost pro rozšíření svého působení zavedla i e-shop, který je k dispozici pro všechny evropské země.

O značce

Značka nabízí módní a lifestylové oblečení, které je určeno pro všechny věkové kategorie. Oblečení není vyráběno v Německu a společnost spolupracuje s Indií, Indonésií, Bangladéšem, Tureckem a Čínou. Veškeré logistické operace, marketingové plány a personální obsazení jsou vykonávány z Rottendorfu. Společnost zaměstnává 7745 zaměstnanců, v centrále a jejím okolí přibližně 2092 pracovníků, v Německu 5423 zaměstnanců. Obchodů s originálními výrobky je přibližně 150, ale prodejních míst je vedeno přes 2000. V České republice naleznete obchody s.Oliver zejména v Praze, Liberci, Ústí nad Labem a v Písku.

Kolekce

S.Oliver nabízí širokou paletu oblečení pro velké spektrum zákazníků. Značka je tvořena několika kolekcemi, které jsou od sebe značně odlišné, a to právě z toho důvodu, aby si v obchodě mohl vybrat skutečně každý.
Největším segmentem společnosti je kolekce s.Oliver (založena v roce 1975), která cílí na dámské a pánské volnočasové módní oblečení. Trendy oblečení a módní výstřelky jsou prezentovány kolekcí QS by s.Oliver, která je zaměřena na teenagery a mladé dospělé (pro ženy byla značka založena v roce 1994, pro muže o deset let později). Zatímco s.Oliver Selection se orientovala na starší zákazníky. Dámské oblečení je nabízeno ve velikosti XS až do velikosti XXL, pánské oblečení od velikosti S do XXL. Oblečení pro děti je rozděleno několik kategorií dle věku dítěte. Pro právě narozené a velice malé děti je oblečení pro dívky označeno jako Just arrived girls s velikostmi 50-68, pro chlapce Just arrived boys. Pro větší děti, tedy pro batolata, jsou určeny velikosti 62-92, a kategorie oblečení jsou rozděleny na Baby girls, oděvy pro holčičky, a Baby boys, pro malé chlapce. Děti předškolního věku a čerství školáci zapadají do kategorie Kids girls pro dívky a Kids boys pro chlapce s velikostmi 92-128. Nejstarší děti tvoří poslední kategorii velikostí 134-176 nazvanou jednoduše Girls a Boys.
Další produktové značky tvoří spíše podpůrné kolekce a boční doplňkové linie. Mezi ně patří i spodní prádlo, které nese označení s.Oliver bodywear (založeno v roce 1996). Mezi spodní prádlo se v této kolekci řadí i noční prádlo, pohodlné oblečení na pláž nebo sezónní oblečení, které je vhodné na nošení pod svrchní vrstvou. Další kolekcí je oblečení pro malé děti, batolata a miminka s.Oliver Junior (založeno v roce 1987). Naopak velké velikosti, o které společnost také rozšířila sortiment v posledních letech, naleznou zákazníci pod označením Triangle by s.Oliver (založeno v roce 2009). Velikosti jsou mezi rozmezím 44 až 52 - tedy dalo by se označit jako kolekce nadměrných velikostí. Naprostou novinkou je kolekce s označením Sir Oliver z roku 2013, která se specializuje na formálnější módu.
S.Oliver Accessories nabízí tašky, opasky a kožené zboží. Díky smlouvám, s celkem dvanácti licencovanými partnery, prodává společnost další doplňky jako boty, hodinky, brýle, šperky, deštníky a vybavení do domácnosti (celkový výčet doplňujících kolekcí: s.Oliver Shoes, s.Oliver Eyewear, s.Oliver Time, s.Oliver Jewel, s.Oliver Home, s.Oliver Fragrances, s.Oliver Umbrellas, s.Oliver Garden, s.Oliver Baby).

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama