reklama

[[http://zena.centrum.cz/tema/sperky_3530/ ]]Zavedená značka Pandora nabízí zákazníkům na výběr z prvotřídní kolekce šperků - náramky, náušnice, náhrdelníky a přívěsky, prsteny a hodinky. Na prodej jsou modely ve stříbrném či zlatém provedení. Společnost prodává šperky do více než 70 zemích světa.

Historie

Příběh společnosti Pandora se odehrává téměř jako v pohádce. Před třiceti lety, tedy přesněji v roce 1982, v hlavním městě Dánska Kodani, založil zlatník Per Enevoldsen klenotnictví. Ve velice skrovných podmínkách vyráběl šperky na zakázku, se kterými mu pomáhala jeho manželka Winnie. Od počátku založení obchodu cestoval Per Enevoldsen často do Thajska, jelikož hledal nová odbytiště jeho šperků a věděl, že evropský trh je těmito produkty nasycen. Postupem času si odbytiště nakonec nalezl také v Dánsku pro velké klienty. Při zvýšení poptávky po špercích se rozhodli manželé rozšířit výrobu a přesunuli se od maloobchodního prodeje v roce 1987 do velkoobchodu. V té samé době do firmy nastoupil také designér, který se soustředil na vymýšlení a navrhování vlastních šperků. V roce 1989 rozjela společnost výrobu šperků v Thajsku.

Na počátku nového tisíciletí se společnost rozhodla expandovat do jiných států světa a budovat svou značku na mezinárodní úrovni. Mezi roky 2000-2009 skutečně vstoupila na mezinárodní trhy, ovšem pro uvedení na zahraniční trh bylo potřeba utvořit novou koncepci, o kterou by měli zákazníci zájem. Společnost na trh uvedla nový koncept s názvem PANDORA's charm bracelet, který byl velice úspěšně přijat v Dánsku, a společnost začala vážně uvažovat o expanzi. Co nabízel nového? Tento koncept náramku zákaznicím přinášel skvělý nápad svého vlastního náramku, který bude složený z jednotlivých zlatých, stříbrných či skleněných korálků. Ty mohly libovolně v jakémkoli počtu vyměnit a utvořit si tak jiný náramek pro aktuální příležitost. Tak si každá zákaznice mohla zakoupit unikátní kousek.

V roce 2003 otevřela pobočku ve Spojených státech a v Německu a v roce 2004 v Austrálii. Díky velice silnému výrobnímu zázemí v Thajsku a platformě, která sledovala trendy na poli mezinárodního marketingu, začala Pandora zvyšovat svou výrobní kapacitu a v roce 2005 posílila výrobní závody. V roce 2008 otevřela v Thajsku druhý závod na výrobu šperků a v roce 2010 byl otevřen třetí závod.

O značce

V současné době jsou šperky společnosti Pandora prodávány do více než 70 zemí na šesti kontinentech. Šperky jsou vyráběny v Thajsku a následně distribuovány do poboček. Na celém světě je otevřeno 900 koncepčních obchodů a více než 10 300 prodejních míst. Značka po celých třicet let plní stejné poslání, kterým je nabídnout ženám kvalitní a ručně vyráběné šperky za přijatelné ceny. Ženy prostřednictvím těchto šperků mohou vyjadřovat svou individualitu, doplnit jimi jednoduché oblečení, vzít si je na sváteční příležitost nebo proto, aby se cítily dobře. Kolekce, které značka Pandora nabízí, jsou vždy moderní, živé, zajímavé a nezapomenutelné.

Kolekce

Pandora zákaznicím poskytuje k zakoupení několik kolekcí: Pandora ESSENCE Collection, sezónní kolekce a to vždy jarní, letní, podzimní a zimní kolekci šperků, příležitostné kolekce, kterými jsou valentýnská kolekce nebo kolekce ke dni matek.

Šperky, které zákaznicím nabízí, jsou v provedení několika drahých kovů. Stříbrné modely se řadí do nižší cenové kategorie. Pandora prodává náramky, prsteny, náušnice, řetízky nebo přívěsky. V kombinaci s kameny poskytuje zákaznicím kvalitní šperk za velice přijatelnou cenu.

Ve zlatém provedení se cenová hladina pohybuje výše, než ve stříbře, ovšem zlato přináší zákaznicím vyšší komfort a lepší vzhled šperku. Na rozdíl od stříbra, zakoupíte ve zlatě například i hodinky. Zvolit si pochopitelně můžete žluté nebo bílé zlato. Záleží na vašem vkusu a doplňcích, které mohou být kombinovány vkusně z nové kolekce nebo akčních slev. V obchodě jsou k zakoupení také luxusnější šperky a dárkové sety.

Díky unikátnímu konceptu náramku si můžete zvolit svůj vlastní koncept z více než 600 přívěsků a můžete si sami náramek sestavit, obměnit a využít každý k jiné životní příležitosti. Šperky jsou vyráběny ručně z kvalitních materiálů a společnost si zakládá na propracovanosti a detailech. Šperky Pandora jsou charakteristické svou jemností, propracovaností, tenkou strukturou šperku, která se hodí ke každé příležitosti.
Společnost nabízí pro zákazníky klub Pandora, který zasílá mimořádné nabídky, novinky a upoutávky. Zákaznice mohou soutěžit a vyhrát v pořádaných akcích, zúčastnit se VIP akcí a využít další výhody.

Související články

reklama
reklama
reklama